Solaris pokazuje nowości na Busworld Kortrijk

20 września 2013, 14:15

Podczas tegorocznej edycji Busworld w Kortrijk 2013, Solaris przedstawi elektrycznego Urbino 12 z automatycznym, kontaktowym systemem szybkiego ładowania dachowego, międzymiastowy InterUrbino z silnikiem Cummins ISB6.7E6 oraz Urbino 18 napędzany jednostką DAF MX-11.

Odbywająca się w dniach 18-23 października wystawa Busworld Kortrijk stanowić będzie okazję do zaprezentowania najnowszej oferty firmy Solaris w zakresie rozwiązań dla zrównoważonego transportu publicznego. Ekspozycję firmy będzie można znaleźć na stoisku numer 406 w hali 4.

Prezentowany na targach Solaris Urbino 12 electric z automatycznym, kontaktowym systemem szybkiego ładowania stanowić będzie uzupełnienie oferty firmy w zakresie pojazdów elektrycznych. Będzie to tym samym już trzecie – po plug-in i ładowaniu indukcyjnym – rozwiązanie zaoferowane przez producenta z Bolechowa.

Podstawowym celem przyświecającym konstruktorom było stworzenie systemu gwarantującego szybkie i w pełni zautomatyzowane ładowanie autobusu, zapewniające dodatkowo niższe koszty eksploatacyjne. Prezentowany autobus wyposażony będzie w baterię o pojemności 80 kWh. W oparciu o rzeczywiste potrzeby klientów oferowane są także baterie o pojemności 105, 120, 210 i 240 kWh. Zastosowanie wybranej wielkości baterii uwarunkowane jest infrastrukturą, którą dysonuje przewoźnik i zapotrzebowaniem na energię elektryczną danej trasy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!