Pierwsza edycja rajdu TranSPORT Ride zakończona

20 września 2013, 16:58

Prawie 500 kilometrów pokonali na rowerach uczestnicy I Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK. W ten sposób właściciele firm transportowych chcą pokazać, że również w tej branży liczą się postawy proekologiczne.

TranSPORT Ride – Rajd Rowerowy OZPTD o puchar Grupy DBK – to cykl imprez rowerowych organizowanych z inicjatywy działaczy Regionu Śląskiego Ogólnopolskiego Związku Pracodawców Transportu Drogowego. W dniach od 6 do 11 września 2013 r. odbywała się pierwsza edycja rajdu, w trakcie której transportowcy na rowerach odwiedzili nadmorskie miejscowości. Licząca prawie 500 kilometrów trasa prowadziła z Helu do Świnoujścia.

– „Na co dzień zajmujemy się prowadzeniem firm z branży transportowej. Postanowiliśmy jednak na kilka dni odejść zza biurek i przesiąść się na rowery. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że również w środowisku kierowców i przedsiębiorców jest bardzo wielu miłośników aktywnych form spędzania czasu wolnego, ale i propagatorów postaw proekologicznych. Dlatego też tym razem, zamiast siłą koni mechanicznych, chcemy przemierzyć cały kraj siłą własnych mięśni. Mamy nadzieję, że każda kolejna edycja TranSPORT Ride będzie gromadziła coraz większe grono osób, które będą chciały wziąć z nami udział w tym ciekawym, naszym zdaniem, wydarzeniu” – powiedział Przemysław Lis, prezes zarządu Alcopper Trans Logistics, organizator, jeden z pomysłodawców i uczestnik imprezy

– „Początkowo trasa wydawała się dość łatwa – zwłaszcza na mapie. Trudnym sprawdzianem okazały się jednak ostatnie kilometry przed Łebą, gdzie trasa wkroczyła w lasy pełne ostrych podjazdów i zjazdów oraz ścieżki pełne korzeni, wyrw i innych niebezpieczeństw. Ale wszyscy zgodnie stwierdzili, że to właśnie ten odcinek przyniósł najwięcej radości i adrenaliny. Jesteśmy pewni, że to dopiero początek naszej rowerowej przygody, a każdy kolejny etap będzie dostarczał jeszcze większych wrażeń” – powiedział Piotr Grześ, Dyrektor Generalny OZPTD, jeden z uczestników Rajdu.

– „Od początku nie mieliśmy wątpliwości, że rajd rowerowy to doskonały pomysł. Spodobała nam się idea łączenia przyjemnego z pożytecznym – poznawania kraju i aktywnego propagowania postaw proekologicznych. Zresztą nie tylko jesteśmy patronem wydarzenia, ale z przyjemnością osobiście wziąłem udział w rajdzie. Dlatego też z ogromną niecierpliwością czekamy na kolejne edycje” – mówi Andrzej Luniak, prezes WTC, jednej ze spółek należących do Grupy DBK, sponsora tytularnego i jednego z patronów imprezy.

Organizatorzy już powoli przygotowują się do kolejnej edycji rajdu, która planowana jest na wiosnę 2014 r. Trasa II Rajdu Rowerowego OZPTD o puchar Grupy DBK ma prowadzić ze Świnoujścia do Jeleniej Góry. Finalnie uczestnicy, w większości właściciele firm transportowych z Regionu Śląskiego, chcą w ten sposób przejechać całą Polskę.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!