Fiat Industrial ponownie liderem sektora w rankingach Dow Jones Sustainability World and Europe

23 września 2013, 12:49

Fiat Industrial trzeci rok z rzędu pozostaje liderem sektora w europejskim i światowym rankingu zrównoważonego rozwoju Dow Jones (DJSI). W rankingu klasyfikowane są wyłącznie przedsiębiorstwa uznawane za reprezentujące najwyższy poziom pod względem ekonomicznym, ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności biznesu.

W rankingu DJSI World do poddania się ocenie zaproszono 98 firm z sektora inżynierii przemysłowej, w ostatecznej klasyfikacji uwzględniono zaś tylko 12 z nich. W przypadku DJSI Europe zaproszenie skierowano do 30 przedsiębiorstw, spośród których tylko 8 zostało dopuszczonych do klasyfikacji w ramach indeksu.

W 2013 roku Grupa uzyskała wynik 88/100 przy średniej punktacji 49/100 wśród przedsiębiorstw z sektora inżynierii przemysłowej ocenianych przez RobecoSAM – firmę doradczą specjalizującą się w inwestycjach w przedsięwzięcia zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju.

– „Nasze zaangażowanie w utrzymanie najwyższych standardów w zakresie zrównoważonego rozwoju jako części modelu biznesowego po raz kolejny spotkało się z uznaniem. Jesteśmy dumni, że już trzeci rok z rzędu nasza firma jest obecna w rankingach zrównoważonego rozwoju Dow Jones. Zamierzamy także postawić sobie jeszcze ambitniejsze cele, których realizacji podjęła się firma CNH Industrial” – powiedział prezes Fiat Industrial, Sergio Marchionne.

Fiat Industrial uzyskała najwyższą punktację w podstawowych dziedzinach objętych analizą w aspekcie ochrony środowiska (zasady polityki ochrony środowiska i ekoefektywność operacyjna), w wymiarze społecznym (rozwój kapitału ludzkiego i zarządzanie nim, filantropia, sprawozdawczość), a także w aspekcie zarządzania łańcuchem dostaw.

Według stanu na maj 2013 r. 6,01 proc. akcji Fiat Industrial S.p.A. znajdujących się w wolnym obrocie było w posiadaniu społecznie odpowiedzialnych inwestorów.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!