Ford Trucks wkracza do Holandii

29 maja 2024, 10:39

Ford Trucks poszerza swoją działalność i wchodzi na rynek holenderski. Ponadto do sprzedaży trafiły nowe pojazdy ciężarowe.

Producent pojazdów ciężarowych oficjalnie rozpoczął sprzedaż swojego flagowego ciągnika siodłowego F-MAX oraz najnowszej serii pojazdów budowlanych i drogowych serii F-LINE.

Współpraca w Holandii

Ford Trucks rozpoczął współpracę z F-Trucks Nederland, firmą z ponad 65-letnim doświadczeniem na rynku. Jej owocem ma być rozpoczęcie działalności w co najmniej 10 strategicznych lokalizacjach w 2024 roku, następnie koncept rozszerzy swoją sieć autoryzowanych punktów dealerskich do ponad 15 lokalizacji do końca 2025 roku.

Ford Trucks, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rynku, dostarczy wydajne oraz zaawansowane technologicznie rozwiązania dla rozległej bazy klientów F-Trucks Nederland, w szczególności flagowy ciągnik siodłowy F-MAX oraz nową serię F-LINE, która wyróżnia się zaawansowanymi funkcjami telematyki oraz bezpieczeństwa.

– Naszym celem jest wspieranie działalności klientów poprzez efektywne i nowoczesne rozwiązania transportowe. Od ponad 60 lat kontynuujemy tradycję budowania od podstaw, pisząc globalną historię sukcesu w sektorze ciężkich pojazdów użytkowych. Nieustannie realizujemy naszą wizję tworzenia wartości, dzięki najwydajniejszym rozwiązaniom transportowym. W ramach globalnej restrukturyzacji jesteśmy dumni z rozpoczęcia współpracy z F-Trucks Nederland, wiodącej i doświadczonej firmy w sektorze transportowym na rynku holenderskim. Położenie Holandii jest idealnym punktem przecięcia sektora logistycznego i centralną bramą do całego rynku na kontynencie. Holandia jest dla nas także istotnym krajem ze względu na swoje innowacyjne podejście do dekarbonizacji i zaawansowaną infrastrukturę wspierającą transformację elektryfikacyjną – mówi Emrah Duman, Lider Ford Trucks.

Współpraca z F-Trucks Nederland jest także kamieniem milowym Ford Trucks w projekcie zeroemisyjnego transportu. Holandia posiada duży potencjał rynku dla elektrycznych pojazdów użytkowych i została wybrana przez firmę na jeden z pierwszych krajów, w których zostanie wprowadzona pierwsza elektryczna ciężarówka zaprojektowana przez Ford Trucks. Do masowej produkcji pojazdy te mają być gotowe do 2025 roku.

– Rozpoczęcie współpracy z Holandią jest kluczowym etapem w naszych planach rozwoju na rynku europejskim. Współpracując z F-Trucks Nederland będziemy dostarczać kreatywne i wydajne rozwiązania klientom w Holandii oraz w całym regionie Beneluksu. Współpraca wzmocni naszą filozofię działania opartą na zorientowaniu na klienta, a także skonsoliduje pozycję firmy w sektorze transportowym. Naszym celem jest stać się istotną marką ciągników siodłowych, podwozi budowlanych i drogowych w regionie – stwierdza Bahadır Koç, Dyrektor Zarządzający Ford Trucks na Beneluks i kraje nordyckie.

Ford Trucks nie zamierza zwalniać tempa, kolejnym krajem, w którym klienci będą mogli zakupić pojazdy marki będzie Szwajcaria.

Firma zobowiązała się do osiągnięcia zeroemisyjności w produkcji ciężkich pojazdów użytkowych do 2040 roku, intensywnie pracuje nad rozwijaniem silników wodorowych oraz elektryfikacją pojazdów, a jej głównym celem jest skuteczne przeciwdziałanie zmianom klimatycznym.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!