MANN-FILTER wprowadza wysokowydajne filtry z nanowłókien

26 września 2013, 14:11

Praca w zanieczyszczonym powietrzu oraz norma Euro 6 stawiają duże wyzwania przed producentami filtrów powietrza. MANN+HUMMEL odpowiada na to zapotrzebowanie wysokowydajnymi materiałami filtracyjnymi z powłoką z nanowłókien.

Od września firma MANN-FILTER oferuje na niezależnym rynku części zamiennych materiał filtracyjny MICROGRADE A-NF do filtrów powietrza do nowych samochodów ciężarowych z segmentu lekkiego i średniego.

Rygorystyczne normy wymuszają optymalne sterowanie silnikiem, dlatego producenci coraz częściej montują czujniki masy powietrza zasysanego przez silnik, które pracują poprawnie tylko wtedy, gdy silnik zasysa powietrze wolne od zanieczyszczeń.

Najnowsze materiały filtracyjne powietrza z powłokami z nanowłókien są obecnie wytwarzane dla małych i średnich modeli samochodów ciężarowych MAN TGL i TGM. Fabryka z Ludwigsburga dostarcza także na niezależny rynek części zamiennych materiały filtracyjne z nanowłóknami do filtrów powietrza dla średnich samochodów ciężarowych DAF klasy CF.

Cienkie włókna i duża wydajność

Materiały filtracyjne MICROGRADE A-NF są utworzone z nośnika celulozowego, na który naniesione są cienkie warstwy delikatnych włókien polimerowych. Włókna te nie są widoczne gołym okiem. Ich średnica wynosi przeciętnie 0,15 mikrometra, czyli 0,00015 milimetra. Rezultatem jest znaczne zwiększenie powierzchni, na której mogą osiadać cząsteczki pyłów, i zwiększenie wydajności filtra. W laboratoriach MANN+HUMMEL wykazano to na cząsteczkach o średnicy 0,7 mikrometra (0,0007 mm). Wynik: Na nośniku niepokrytym nanowłóknami materiał filtracyjny zatrzymał 40 procent cząsteczek o tej wielkości. Natomiast materiał filtracyjny pokryty drobną siateczką nanowłókien zatrzymywał do 99,98 procent cząsteczek.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!