Wielozadaniowy eTruck ETM6 BYD

10 czerwca 2024, 23:59

BYD jest jednym z największych producentów pojazdów elektrycznych, obecnym w 70 krajach na świecie. Odgrywa ważną rolę w branżach związanych z motoryzacją, elektroniką, energią odnawialną i transportem kolejowym. BYD to prywatna spółka technologiczna posiadająca ponad 28 000 patentów, a jej strategia działania skupia się na rozwijaniu innowacji związanych z produkcją akumulatorów, silników elektrycznych, systemów kontroli elektronicznej i układów scalonych.

W pełni elektryczny pojazd ETM6 BYD to podwozie do zabudowy z szerokim zakresem zastosowań, w tym do dystrybucji miejskiej, w logistyce czy branży komunalnej. Innowacyjność, wydajność oraz dbałość o zrównoważony rozwój pojazdu zostały docenione podczas 24. Targów Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami Ekotech w Kielcach, na których ETM6 typu śmieciarka został nagrodzony medalem za najlepszy produkt.

Pojazd wyróżniał się wśród konkurencji wieloma rozwiązaniami usprawniającymi pracę w sektorze komunalnym. Główną zaletą śmieciarki o załadunku tylnym/górnym AMP CRV MINI 8 e-power   jest niezależny od podwozia napęd elektryczny funkcji zabudowy, co pozwala na zwiększenie zasięgu oraz wydajności całego pojazdu, a szczelna zabudowa umożliwia transport uwodnionych odpadów. Śmieciarka CRV MINI 8 e-power wyprodukowana przez GRUPĘ AMP to wannowa zabudowa do zbierania odpadów wyposażona w przegubowo-liniowy system zagęszczania odpadów. Opróżnianie zabudowy odbywa się przez wywrót tylny ze zautomatyzowanym systemem podpór. Umieszczony z tyłu mechanizm wrzutowy pozwala na opróżnianie pojemników na śmieci od 120 do 1100 l. Pojazd typu śmieciarka na podwoziu ETM6 wyposażony jest w innowacyjny system napędu z własnym źródłem zasilania (AMP E-PowerBox) oraz intuicyjny system obsługi wyposażony w monitor przekazujący w czasie rzeczywistym cykl pracy i stan realizowanych funkcji. Całość obsługiwana jest przy pomocy czytelnych przycisków, które dodatkowo kolorem podświetlenia informują o statusie dostępności poszczególnych funkcji. Urządzenie spełnia zapisy dyrektywy maszynowej 2006/42/WE i normy PN-EN-1501.  Moduł AMP ePowerBox pozwala na niezależną pracę śmieciarki, bez korzystania z baterii trakcyjnych pojazdu. Daje to olbrzymią korzyść, zwiększając zasięg ciężarówki. Poprawnie naładowane baterie pozwalają na ciągłą pracę w systemie 8-godzinnym. Wszystkie te cechy zagwarantowały pojazdowi bezkonkurencyjność na rynku.

Podwozie ETM6 posiada dwie opcje rozstawu osi, co umożlwia wykonanie każdej zabudowy, w zależności od potrzeb biznesowych. Poczynając od śmieciarki wannowej z tylnym załadunkiem pojemników od 120 do 1100 litrów po śmieciarki z bocznym mechanizmem załadowczym pojemników od 120 do 1100 litrów oraz do opróżniania koszy przystankowych lub w parkach. Kolejnymi rozwiązaniami mogą być zabudowy: skrzyniowa z nadstawkami, wywrotki trójstronnej czy kontenerowa z windą hydrauliczną. W drugiej połowie roku planowane jest wprowadzenie zabudowy hakowej.

Kolejną cechą wyróżniającą podwozie BYD ETM6 na tle podobnych pojazdów oferowanych przez konkurencję jest dostępność największego pakietu akumulatorów trakcyjnych 126 kWh oferowanych w rozstawie osi 3360 mm. Przy tym rozstawie konkurencja jest w stanie zaoferować pojazdy z akumulatorami trakcyjnymi o maksymalnej pojemności około 80 kWh. Większa pojemność akumulatora ma bezpośredni wpływ na zasięg pojazdu, jego większą dyspozycyjność i gotowość do pracy. Dodatkowo gwarancja na akumulator trakcyjny w wypadku BYD ETM6 jest najdłuższa z oferowanych na rynku.

ETM6 charakteryzuje się nowoczesną i przestronną kabiną, wyposażoną w wygodne fotele oraz wiele funkcjonalnych schowków zapewniająch kierowcy ergonomiczną i komfortową przestrzeń pracy. Wnętrze pojazdu jest wyposażone w ekran dotykowy LED o przekątnej 10,1 cala zamontowany na płaskim panelu. Wielofunkcyjna kierownica ułatwia obsługę różnych elementów sterujących, zapewniając lepsze wrażenia z jazdy, tym samym zmniejszając zmęczenie kierowcy.

Bezemisyjny ETM6 to pojazd bardzo cichy, co pozwala na dyskretną dystrybucję nocną w obszarach miejskich. Oferuje najdłuższy na rynku zasięg jazdy w swojej klasie – do 200 km nawet z pełnym obciążeniem. Przy użyciu stacji ładowania DC 120 kW, ETM6 można naładować od 20 do 100% w ciągu 1 godziny.

Bezpieczeństwo jest kluczowym elementem projektu. ETM6 jest wyposażony w zaawansowany system wspomagania kierowcy (ADAS), który obejmuje system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu, ostrzegania przed kolizją czołową, system wielokierunkowego (360 stopni) widzenia oraz adaptacyjny tempomat. Dzięki systemowi ADAS, ETM6 pomaga kierowcy jeździć wydajniej i bezpieczniej oraz czerpać większą przyjemność z pokonywanych kilometrów.

Skontaktuj się z przedstawicielem firmy: Marcin Opala, tel.+48 669 990 360

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!