Actros pomalowany przez artystę

27 września 2013, 15:09

Znany twórca Street Artu, Paweł „Swanski” Kozłowski pomalował Mercedesa Actrosa w warszawskiej Stacji Mercedes. Agresywny design ciężarówki spod znaku gwiazdy okazał się doskonałą płaszczyzną dla charakterystycznej kreski artysty: kabina Actrosa zamieniła się na zewnątrz w dziki busz.

Paweł „Swanski” Kozłowski ozdobił najnowszego Actrosa swoimi malunkami z charakterystycznymi roślinno-zwierzęcymi motywami. Po całym dniu pracy w Stacji Mercedes, artysta nie ma się czego wstydzić.

– „Malowałem już różne nietypowe powierzchnie – fasady budynków, butelki, a nawet samochody osobowe, ale ciężarówka to dla mnie nowość” – tłumaczy Swanski. – „Actros okazał się wyzwaniem ze względu na krzywizny powierzchni – niezbędne ze względu na właściwości aerodynamiczne, ale komplikujące nieco pracę artysty. Niemniej, tą trudność udało się przekuć w zaletę. Odpowiednio nałożone motywy nawiązujące do natury w połączeniu z drapieżnym wyglądem pojazdu świetnie się uzupełniają!” – dodał.

Nowy „Actros by Swanski” wejdzie do demonstracyjnej floty Mercedes-Benz. Będzie go można zobaczyć na zlotach ciężarówek, podczas prezentacji pojazdów i w prasie.

„Swanski” to malarz, grafik, ilustrator, autor animacji i teledysków, należący do tzw. pokolenia transformacji. Swoją sztuką, wpisującą się w nurt urban culture, komentuje otaczającą rzeczywistość. Jest założycielem jednoosobowego studia graficznego Swansart oraz streetwearowej firmy/marki TURBOKOLOR. Jest również twórcą animacji do MTV oraz  VH1. Ilustracje Swanskiego były publikowane między innymi w magazynach „Lodown“, „Blond“, „Belio“, „DosDedos“, „Laifstajl“, „Exklusiv“.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!