Pierwsze egzemplarze elektrycznego eActrosa 400 już na polskich drogach

21 czerwca 2024, 14:03

Ekspansja elektrycznych ciężarówek postępuje. Kolejna duża firma zdecydowała się na nowe ciężarówki. Tym razem zakupiono pierwsze w Polsce egzemplarze eActrosa 400.

DHL-eactros400

DHL właścicielem nowych ciężarówek

Szczęśliwym właścicielem nowych pojazdów jest DHL Freight wraz ze swoim partnerem Voltruck. Elektryczne Actrosy 400 będą obsługiwały podwarszawskie magazyny, wypełniając założenia podejmowanej przez siebie misji.

– Wdrożenie w pełni elektrycznych pojazdów ciężarowych Mercedes-Benz Trucks do floty obsługującej magazyny DHL Freight pod Warszawą jest elementem naszej szeroko zakrojonej strategii zrównoważonego rozwoju, mającej na celu m.in. zeroemisyjny transport – mówi Marek Skowroński, dyrektor zarządzający DHL Freight

Mercedes-Benz eActross 400 to ciężarówka wyposażona w dwa silniki elektryczne generujące 449 KM w trybie stałym oraz 544 KM w trybie chwilowym. Liczba “400” w nazwie pochodzi od zasięgu 400 kilometrów. Bliźniaczy eActross 300 analogicznie pokona o 100 kilometrów więcej.

DHL-eactros400

Prezentację ciężarówek zakończono symbolicznym “przekazaniem kluczyka” do elektryczych eActrosów 400. Pojazdy, już w firmowych barwach, rozpoczynają pracę w firmie.

– Od wielu lat jesteśmy partnerem biznesowym DHL na poziomie globalnym – łączy nas wspólna wizja zrównoważonego transportu, dlatego bardzo się cieszymy, że jesteśmy gośćmi podczas tego wydarzenia i właśnie tu przekazujemy naszemu klientowi pierwsze w Polsce eActrosy 400. Jako największy dostawca ciężarówek na świecie czujemy ogromną odpowiedzialność za to, jak potoczy się transformacja i potrzebujemy potężnych, opiniotwórczych partnerów, takich jak właśnie DHL Freight, aby wesprzeć w tym procesie naszych klientów, firmy transportowe – powiedział Piotr Urban, dyrektor sprzedaży i marketingu Daimler Truck Polska.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!