Wyjątkowe Volvo FH trafiło do Malborka

7 października 2013, 14:14

Unikatowy ciągnik siodłowy Volvo FH 460 „Time Machine” trafił do floty firmy transportowej Alegre z Malborka. Ceremonia przekazania jedynego w Polsce pojazdu z tej limitowanej edycji odbyła się w Volvo Truck Center w Gdyni.

"Time Machine" to limitowana edycja Volvo FH poprzedniej generacji. Z zewnątrz auta wyróżniają się zastrzeżonymi tylko dla tej edycji lakierami: białym lub czarnym oraz grafiką zawierającą daty, będące kamieniami milowymi w 85-letniej historii ciężarówek Volvo.

FH „Time Machine" nawiązuje m.in. do roku 1956, w którym to z taśm produkcyjnych zjechała pierwsza na świecie seryjna ciężarówka z silnikiem turbodoładowanym (Volvo Titan L395 Turbo). Inne daty, którymi oznaczono pojazd to: 1977 (wprowadzenie chłodzenia powietrza doładowującego), 1979 (pierwsza kabina Globetrotter), oraz rok 2001, w którym wprowadzono inteligentne, zautomatyzowane  skrzynie biegów I-Shift. Limitowana edycja FH wyróżnia się też skórzaną tapicerką drzwi, ozdobioną aplikacjami wyszywanymi srebrną i pomarańczową nicią. Poręcze wejściowe zostały obszyto skórą w kolorze pomarańczowym. Ta barwa pojawia się również na obszyciach skórzanych foteli kierowcy i pasażera, których oparcie ozdobiono wyszywanym srebrną nicią logo Volvo.

– „Mimo iż rozważałem zakup Volvo FH nowej generacji, to po namyśle postanowiłem zdecydować się na uzupełnienie floty o schodzący model, do którego czujemy w firmie duży sentyment, ponieważ nigdy nie zawiedliśmy się na naszych Volvo. Gdy trafiła się możliwość kupna jedynego w swoim rodzaju egzemplarza z edycji "Time Machine", nie miałem już żadnych wątpliwości” – powiedział Jarosław Buła, właściciel firmy Alegre – „Początkowo chciałem kupić dwa takie auta, jednak okazało się, że jest dostępny tylko jeden. Białe Volvo FH „Time Machine" będzie dodatkowo wyróżniać w naszej flocie, ponieważ pozostałe ciągniki są niebieskie” – wyjaśnia Jarosław Buła.

Jedyne w Polsce Volvo FH 460 „Time Machine", zostało wyposażone w kabinę sypialną GLOBETROTTER. Pakiet sypialny 2 Beds przewiduje dwie leżanki oraz dodatkowe oświetlenie i ogrzewanie postojowe. Pakiet ekonomiczny zawiera m.in. tempomat I-Cruise oraz ekonomiczne oprogramowanie skrzyni I-Shift.

We flocie firmy Alegre jeździ już dwadzieścia ciągników Volvo FH współpracujących z naczepami kurtynowymi. Przewoźnik zajmuje  się głównie transportem mebli z północnej Polski do Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Wkrótce do floty Alegre dołączą jeszcze dwa standardowe ciągniki Volvo FH pochodzące z końca produkcji tego modelu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!