Pół wieku fabryki Mercedes-Benz w Wörth

7 października 2013, 15:28

Fabryka Mercedes-Benz w Wörth świętuje 50-lecie uruchomienia produkcji ciężarówek. Pierwszy taki pojazd opuścił linie montażowe zakładu 1 października 1963 roku.

– „Jest coś, co różni ten zakład od innych. To "duch Wörth", decydujący o jakości wykonania "made in Wörth". Składają się na niego trzy czynniki: pionierstwo, innowacja i zespół. Ludzie, którzy tu pracują, tworzą naprawdę zgraną drużynę” – powiedział dr Dieter Zetsche, prezes koncernu Daimler AG.

Codziennie 12 tys. pracowników fabryki w Wörth montuje do 470 ciężarówek – od Atego i Axora, przez Arocs i Actrosa, po Econica, Unimoga i Zetrosa. Statystycznie, w ciągu jednego roku nie powstają tu dwie takie same ciężarówki – każda jest dopasowana do potrzeb klientów. W ciągu 50 lat wyjechało ich stąd już ponad 3,6 mln pojazdów.

W ciągu ostatnich lat w rozwój fabryki zainwestowano ponad 1,3 mld euro. Na powierzchni 2,9 km kw. mieszczą się zarówno hale produkcyjne, jak i biura kluczowych działów Mercedes-Benz Trucks. Po otwarciu w 2008 roku centrum badań i testów w Wörth odbywają się także prace projektowe.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!