Jelenia Góra kupiła 12 MAN-ów

7 października 2013, 15:39

12 MAN-ów Lion’s City zasili flotę MZK Jelenia Góra. Pojazdy, które trafią do Jeleniej Góry to pierwsze w Polsce autobusy miejskie MAN, które spełniają normę Euro 6.

– „Cieszymy się, że wybór padł właśnie na markę MAN. Koncern MAN jest wiodącym europejskim przedsiębiorstwem sektora zintegrowanych rozwiązań transportowych o długoletnich tradycjach budowy pojazdów użytkowych oraz silników. To właśnie w zakładach MAN wynalazca Rudolf Diesel zbudował silnik, który do tej pory napędza światowy transport drogowy.” – powiedział podczas podpisania umowy Piotr Stański, prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska.

Zamówione przez dolnośląskiego przewoźnika pojazdy to niskopodłogowe, pojedyncze autobusy miejskie MAN Lion’s City produkowane w zakładach MAN Bus w Starachowicach i Sadach koło Poznania. Są to pierwsze w taborze MZK Jelenia Góra autobusy spełniające normę emisji spalin Euro 6 i pierwsze zamówienie tego typu autobusów realizowane przez MAN w Polsce.

Po podpisaniu umowy Prezes MZK Jelenia Góra odebrał od Piotra Stańskiego kluczyki do czterech autobusów niskopodłogowych MAN Lion’s City, dostarczonych przez Centrum Autobusów Używanych MAN.

Nowe autobusy pojawią się na ulicach miasta na wiosnę 2014. Pieniądze na ich zakup pochodzą z dotacji unijnych.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.22.25.*, 11 października 2013, 14:26 0 0

MAN potrafi, AUTOSAN już nie?
Ciekawe?

Odpowiedz