Solaris nagrodzony na targach

8 października 2013, 10:34

Elektryczny autobus Urbino z automatycznym systemem ładowania dachowego oraz tramwaj Tramino Jena zostały wyróżnione medalami dla najbardziej innowacyjnych produktów targowych na Międzynarodowych Targach Transportu Zbiorowego Transexpo w Kielcach i Międzynarodowych Targach Kolejowych TRAKO w Gdańsku.

Solaris został nagrodzony Złotym Medalem Targów Kieleckich w kategorii autobus, za Urbino electric z automatycznym systemem szybkiego ładowania dachowego. Pierwsze egzemplarze zostały już zakupione przez przewoźników z Klagenfurtu w Austrii oraz Brunszwiku i Dusseldorfu w Niemczech.

Podczas targów TRAKO w Gdańsku Solaris został wyróżniony za tramwaj Tramino Jena. Pierwszy polski tramwaj przeznaczony na rynek niemiecki nagrodzono w dwóch konkursach. Otrzymał Medal Prezesa Stowarzyszenia Elektryków Polskich za szczególne osiągnięcia w obszarze elektryki, będące dziełem polskich inżynierów i techników. Drugim laurem dla tramwaju była nagroda im. Prof. Jana Podoskiego, przyznana przez Izbę Gospodarczą Komunikacji Miejskiej. Wyróżnienie to jest dedykowane wyrobom i innowacyjnym rozwiązaniom technicznym, które przeznaczone są dla trakcji elektrycznej w komunikacji miejskiej.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!