Inter Cars rozwija ofertę dla rolników

8 października 2013, 15:18

Inter Cars SA aspiruje do miana lidera sektora części do ciągników i maszyn rolniczych, dlatego ekspozycji tej firmy nie mogło zabraknąć na Agro Show w Bednarach.

Dwa lata temu Inter Cars postanowił rozszerzyć działalność w zakresie części zamiennych do ciągników i maszyn rolniczych. W tym celu utworzono dział dedykowany sektorowi Agro.

– „Była to naturalna kolej rzeczy, bo dostawcy z którymi współpracujemy mają również ofertę skierowaną stricte do sektora rolniczego” – powiedział Robert Golas, odpowiedzialny w Inter Cars SA  za dział produktu Agro – „Na razie swoją uwagę poświęcamy pojazdom silnikowym, ciągnikom i kombajnom, oferując do nich elementy eksploatacyjne typu filtry, paski, oleje, płyny, akumulatory, sprzęgła czy aparaturę wtryskową. Ponadto w sprzedaży mamy sprzęt warsztatowy dedykowany do rolnictwa od prostych narzędzi ręcznych po specjalistyczny sprzęt m.in. do obsługi klimatyzacji, który może być używany również w terenie np. bezpośrednio na polu.” – dodał.

O pełnej gamie oferowanych części i narzędzi można było dowiedzieć się na stoisku na targach Agro Show w Bednarach, które odbyło się 20 – 23 września 2013r.

Na tegorocznym Agro Show wystawiło się 761 firm w tym prawie 100 z zagranicy z takich krajów jak: Holandia, Czechy, Słowacja, Słowenia, Włochy, Niemcy, Dania, Szwecja, Irlandia, Wielka Brytania, Chiny, Francja, Austria, Szwecja, Litwa, Łotwa, Rumunia, Turcja. W ciągu 4 dni imprezy odwiedziło ją prawie 150 tys. zwiedzających. Powierzchnia wystawiennicza wyniosła 151 tys. m², a cały obszar wystawy to ponad 120 ha.

– „Korzystając z oferty naszych dostawców których jest ponad 300, chcieliśmy również wprowadzić części dedykowane na rynek agro. Obecnie pracujemy głównie nad promowaniem tego zakresu naszych działań, ponieważ klienci do tej pory niezbyt nas kojarzyli z tym rynkiem. Jeżeli chodzi o Agro Show, to w tym roku naszym 'bestsellerem' jest specjalny wózek warsztatowy z 520 narzędziami dedykowanymi do maszyn rolniczych. Zamówienia przekraczają nasze najśmielsze wyobrażenia, ponieważ na samych targach sprzedaliśmy ich ok 100. Przy okazji chcielibyśmy zwiększyć świadomość rolników, dotyczącej naprawy nowoczesnych maszyn rolniczych, gdyż w dzisiejszych czasach nie da się już naprawiać maszyn przysłowiowym 'młotkiem i przecinakiem'.”  – powiedział Krzysztof Marciniak, Kierownik Działu Wyposażenia Warsztatów Inter Cars SA.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!