Testy elektrycznych autobusów w Kolumbii zakończone

11 października 2013, 12:40

Zakończyły się dwutygodniowe, intensywne testy autobusu BYD Andino-12 w Kolumbii, które dowiodły, że nadaje się do eksploatacji w trudnych warunkach stolicy tego kraju, Bogoty. Elektryczny autobus był w stanie przewozić 80 pasażerów na dystansie ponad 250 km.

Test był przeprowadzony w Bogocie na trasie, którą wyznaczyło przedsiębiorstwo Transmilenio S.A. Długość szlaku wyniosła ponad 700 km, a całkowity czas testu równy był 40 godzinom przy różnych warunkach drogowych, nawierzchniach i stopniach jej nachylenia. Test przeprowadzono pod dwoma różnymi obciążeniami (całkowite i 70 proc.) zgodnie z różnymi protokołami i instrukcjami.

1,13 kW na kilometr

Zużycie energii okazało się być niższe od podawanego przez producenta. Średnio Andino 12 zużywał 1,13 kW/km. W odniesieniu do poziomu głośności wewnątrz pojazdu, średnie wartości kształtowały się poniżej standardów kolumbijskich wynoszących 61,44 dB i 66,87 dB przy zamkniętych i otwartych oknach. Graniczną wartością w Kolumbii jest próg 80 dBA.

Bardzo dobrze sprawdził się system rekuperacji autobusu na wyznaczonej trasie. Na jednym ładowaniu Andino 12 był w stanie przejechać od 270 do 280 km, dzięki czemu sprostał wymaganiom stawianym przez władz Bogoty.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!