17 hybrydowych autobusów w Norwegii

11 października 2013, 16:21

Mieszkańcy Oslo jeżdżą już 17 nowymi hybrydowymi autobusami Volvo. Pojazdy zasiliły flotę Grupy Nettbuss, która posiada w swojej flocie 43 hybrydy tej marki.

Grupa Nettbuss od kilku lat używa autobusów hybrydowych Volvo w norweskim Trondheim i Hamar.

– „Zdecydowanie spełniają pokładane w nich oczekiwania. Nasze autobusy hybrydowe są tak samo niezawodne jak autobusy z silnikiem diesla, lecz zużywają około jednego litra paliwa mniej na dziesięć kilometrów.” – powiedział Svein Ekholt, Kierownik ds. Technicznych w Nettbuss Øst.

Nettbuss Øst zdecydowało się zlecić obsługę konserwacyjną i serwisową firmie Volvo Bus Corporation, zamiast wykonywać ją samodzielnie.

Nowe autobusy hybrydowe Volvo 7900 Hybrid stanowią drugą generację hybryd Volvo. W porównaniu z konwencjonalnymi autobusami z silnikiem diesla, hybrydy zużywają do 39 proc. mniej paliwa. Na przystankach silnik diesla wyłącza się, a autobus zasilany jest przez cichy, bezemisyjny napęd elektryczny. 17 autobusów, które trafiły do Oslo, przystosowano także specjalnie do wymogów klienta, np. zainstalowano elektrycznie podgrzewaną przednią szybę.

– „Niski poziom wpływu na środowisko i niskie koszty eksploatacji to coraz istotniejsze czynniki, sprawiające, że nasze autobusy hybrydowe to bardzo konkurencyjna propozycja na rynku. Wraz z tym zamówieniem, oddaliśmy już do użytku w Norwegii łącznie 80 autobusów z kompletnym napędem hybrydowym, czyli więcej niż w jakimkolwiek innym kraju" – mówi Sven-Åge Løkken z Volvo Buses Norway.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!