Dachser zatrudnił stażystów

28 października 2013, 12:44

Zakończyła się pierwsza edycja programu stażowego firmy Dachser. 7 osób, które odbyły dwuletni staż, będą kontynuować kariery w różnych oddziałach firmy w Polsce. Równocześnie ruszyła trzecia edycja programu, w ramach którego operator przyjął kolejne osoby.

– „Stażystów rekrutujemy wśród absolwentów szkół średnich, głównie o profilu logistycznym” – mówi Agnieszka Józwik, Dyrektor Personalny w Dachser Sp. z o.o. – „Ta młodzież najczęściej już wie, czy chce się związać z logistyką na dłużej. Jest też w odpowiednim momencie życia, by rozpocząć karierę zawodową. Dla nas ten program jest świetnym sposobem na uzupełnianie kadr wykwalifikowanymi, sprawdzonymi ludźmi” – dodaje.

Młodzi ludzie, którzy zakończyli staże w Dachser, zostali zatrudnieni w oddziałach w Gądkach, Pruszkowie, Strykowie, Sosnowcu i Wrocławiu. Operator logistyczny zyskał w ten sposób dwóch spedytorów, dwóch dyspozytorów, specjalistę ds. obsługi klienta, specjalistę ds. logistyki magazynowej oraz doradcę handlowego.

– „Obecnie głównym problemem młodych ludzi na rynku pracy jest brak doświadczenia, dlatego warto starać się o nie jeszcze podczas nauki. Nasz program stażowy umożliwia uczestnikom nie tylko zdobycie doświadczenia w logistyce, ale również pomaga w usamodzielnieniu się – za pracę u nas dostają pensję. Jednocześnie mogą podjąć studia wyższe w trybie zaocznym” – wyjaśnia Agnieszka Józwik.

Przebieg stażu

Stażyści zaczynają od magazynu, następnie przechodzą do zespołu dyspozycji, spedycji, obsługi klienta, działu handlowego i reklamacji. Praca w każdym z działów trwa 3-4 miesiące. W ten sposób świetnie poznają firmę, procesy logistyczne oraz różne aspekty pracy w logistyce.

Program stażowy Dachser powstał w centrali firmy w Niemczech. Tam kierowany jest do uczniów szkół zawodowych o profilu logistycznym, którzy chcą związać swoją karierę zawodową z logistyką. Ideą jest kształcenie w systemie dualnym, łączącym nauczanie teoretyczne z praktyką. Niemiecki Dachser przyjmuje ok. 500 stażystów rocznie, z których ok. 70 proc. zostaje w firmie zatrudnionych. Ponieważ nasze krajowe regulacje prawne nie pozwalają na taką samą realizację praktyk połączonych z nauką, Dachser zaadaptował program niemiecki do polskich warunków.

Firma Dachser zatrudnia obecnie w Polsce 263 pracowników w 8 oddziałach (pod Pruszkowem k. Warszawy, w Warszawie, Strykowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gądkach k. Poznania, Sosnowcu k. Katowic i Gdańsku).

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!