FedEx oszczędza papier i paliwo

29 października 2013, 8:27

FedEx Express rozpoczyna realizację ekologicznej inicjatywy w ramach programu EarthSmart. Jej celem jest zmniejszenie emisji dwutlenku węgla poprzez usunięcie ze wszystkich samolotów swojej floty papierowych zestawów dokumentów. Firma przekazała swoim pilotom 4300 iPadów, aby udostępnić im wszelkie niezbędne informacje na ekranach tych urządzeń.

Załoga dysponuje teraz dostępem do informacji w postaci cyfrowej nie tylko za pośrednictwem komputerów na pokładzie samolotu. Wyeliminowanie tak dużej ilości papieru z samolotów należących do FedEx jest co roku równoważne usunięciu z dróg 780 samochodów, które przejeżdżają rocznie ponad 19 300 km i zużywają 11,7 l paliwa na 100 km.

W przypadku pilota podróżującego po całym świecie same mapy nawigacyjne mogą liczyć kilka tysięcy stron. Wszystkie te informacje zmieniają się co kilka tygodni. W globalnej skali usuwanie i wymiana poszczególnych stron, ponowny wydruk całych instrukcji i ich dystrybucja wśród pilotów stanowiły w firmie FedEx rytuał powtarzający się co 2 tygodnie.

W przeszłości przedsiębiorstwo co roku wysyłało swoim pilotom dokumenty równoważne objętościowo kilku książkom telefonicznym. Na pokładzie samolotów przechowywane były również kopie tych informacji do dyspozycji załogi.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!