e-TransBus – szansa na zwiększenie przychodów

30 października 2013, 11:56

Wykorzystywanie pustych przebiegów autobusów, możliwość znalezienia przewoźnika na transport osób w jedną stronę oraz szybka komunikacja miedzy pracownikami w branży przewozów turystycznych. Te rozwiązania wprowadza Giełda Wynajmu Autobusów e-TransBus.

– „e-TransBus jest serwisem innowacyjnym pod wieloma względami. Dla przedsiębiorców jest miejscem, w którym mają szansę zaistnieć ze swoimi usługami, kierowcom ułatwia komunikację w branży, a osobom chcącym wynająć autobus na wycieczkę, podaje szeroki zakres przewoźników. Mogą oni wybrać najbardziej odpowiednią i sprofilowaną pod swoje zapotrzebowanie ofertę” – mówi Waldemar Samsel, prezes Zarządu WZSAM S.A. – właściciela Giełdy e-TransBus.

Serwis podzielony jest na kilka części. Indeks przedsiębiorców wyróżnia firmy turystyczne, transportowe oraz współpracujące z transportem osób. Sekcja umożliwia kontakt z wybranym przewoźnikiem w celu wynajmu autobusu oraz usług dodatkowych. Uzupełnieniem do tego jest spis autobusów turystycznych, który pozwala na dokładne rozeznanie się w producentach oraz specyfikacji autobusów tak, by dobrać dla siebie odpowiedni rocznik, model i wyposażenie.

Giełda Wynajmu Autobusów e-TransBus to pionierskie przedsięwzięcie na skalę Polski i Europy. Oferuje obecnie dostęp do 1544 różnych autobusów. Dostępne są cztery wyszukiwarki, podzielone według schematu: wyszukiwarka wolnych autobusów, pustych przebiegów, postojów i serwisów autobusów. Taki system umożliwia przewoźnikowi zaoferowanie autobusów wykonujących puste przebiegi, znalezienie podwykonawcy na przewóz osób w jedną stronę oraz wystawienie autobusów, które stoją w danej miejscowości bez jazd lokalnych.

W serwisie istnieje możliwość negocjacji ceny przy wynajmie autokaru. Interesant może zaproponować swoją cenę, zweryfikować ją z ceną przewoźnika oraz ceną skalkulowaną przez system Giełdy. Finalnie istnieje możliwość zaakceptowania ceny podanej przez przewoźnika, swojej lub tej skalkulowanej.

Giełda ma na celu stworzenie systemu wsparcia transportu osób, który zintegruje w pierwszej kolejności transport autobusowy w Polsce, a następnie w Europie. Dodatkowo za jej pomocą przewoźnicy maja szansę na zwiększenie swoich przychodów. Ponadto serwis ma szansę ułatwić pracę firmom transportowym i turystycznym, poprzez skrócenie czasu operacji oraz zwiększenie stopnia wykorzystania pojazdów.

e-TransBus posiada w swojej ofercie także bazę serwisową. Gromadzi ona dane kontaktowe ponad 30 kategorii serwisów autobusowych z całej Polski, świadczących usługi naprawy, konserwacji oraz odholowywania pojazdów.

Uzupełnieniem do oferowanych przez e-TransBus usług jest baza ogłoszeń dla kierowców i przedsiębiorców, w której będą mogli zamieszczać ogłoszenia o pracy dla kierowców i przewoźników oraz sprzedaży autobusów. Ponadto będą na niej zamieszczane informacje o bieżących szkoleniach dla pracowników branży przewozów turystycznych. Forum etransbus.pl, pozwala na swobodną wymianę opinii i doświadczeń.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!