DKV Box rozliczy opłaty w Portugalii

8 listopada 2013, 13:14

Firmy transportowe podróżujące przez Portugalię mogą teraz rozliczać opłaty drogowe za pomocą urządzenia DKV Box. Obecnie działa ono także w Hiszpanii, Francji, Niemczech i Belgii.

W ciągu blisko 15 lat łączna długość autostrad w Portugalii wzrosła z 300 do ponad 3000 km. Jest tam cztery razy więcej kilometrów autostrad w przeliczeniu na mieszkańca niż w Wielkiej Brytanii i nawet o 60 proc. więcej niż w Niemczech.

System Via Verde: urządzenia + karty

W Portugalii płatne drogi podzielone są na dwie kategorie. Pierwsza to autostrady z tradycyjnymi bramkami, w których płatności dokonuje się kartami lub gotówką. Druga to sieć, w której obowiązkowe jest posiadanie urządzenia pokładowego do naliczania opłat – drogi te poznamy po specjalnej tablicy informacyjnej z napisem: „electronic toll only“ umieszczonej przy wjeździe na trasę.

Na odcinkach oznakowanych „electronic toll only“ można korzystać z urządzenia pokładowego DKV Box. W standardowych bramkach autostrad można zaś płacić kartą paliwową DKV.

DKV obsługuje 100 proc. sieci płatnych dróg w tym kraju. Przewoźnicy z tytułu wszelkich opłat drogowych otrzymują jedną, przejrzystą fakturę. Wjeżdżając na teren Portugalii nie ma potrzeby nabywania specjalnych urządzeń Via Verde do rozliczania płatnych dróg – wystarczy DKV Box, akceptowany też w Hiszpanii, Francji, Niemczech i Belgii.

Klienci DKV mogą też korzystać z platformy do zarządzania płatnościami DKV eReporting. Dzięki niej przy pomocy kilku kliknięć można analizować wszystkie transakcje z tytułu opłat drogowych czy zakupu paliwa w Portugalii oraz innych krajach.

Wkrótce uruchomiony zostanie moduł geolokalizacji, który pozwoli na dokładne śledzenie pozycji wszystkich pojazdów wyposażonych w nowe urządzenia pokładowe DKV Box.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!