5000 zapytań przez Konfigurator DAF Truck

2 grudnia 2013, 12:50

Polska firma Usługi Tartaczne z Łosiny Dolnej koło Limanowej złożyła pięciotysięczne zapytanie ofertowe dokonane za pośrednictwem aplikacji Konfigurator DAF Truck.

Konfigurator DAF on-line działa od kwietnia 2011 roku. Od tej pory liczba zapytań ofertowych wciąż rośnie, a rekordowe zapytanie zostało złożone przez polską firmę Tartak.

Pięciotysięczne zapytanie ofertowe dotyczyło pojazdu LF 8–12 t z kabiną Day Cab i silnikiem PX-7 o mocy 164 kW/223 KM. Firma Usługi Tartaczne, należąca do pana Jana Dadały, działa na rynku polskim od 1997 roku i specjalizuje się w przetwórstwie drewna. Wraz z rozwojem firmy pojawiła się potrzeba zakupu lekkiej ciężarówki.

DAF Trucks wprowadziła do Konfiguratora DAF Truck wiele udogodnień. Aplikacja DTC 3D do pojazdów Euro 6 stanowi udoskonalenie procesu konfiguracji ciężarówek – wykorzystuje pliki CAD i umożliwia klientowi między innymi wybór ustalonej liczby opcji oraz koloru kabiny. Dzięki dostępnemu już prawie trzy lata na rynku programowi, klienci mogą konfigurować i zamawiać pojazdy DAF on-line według swoich indywidualnych potrzeb.

Działanie aplikacji

Aplikacja dostępna jest w języku polskim pod adresem www.daftrucks.pl. Zawiera jasny i przejrzysty przegląd dostępnych modeli i konfiguracji osi w zależności od konkretnych potrzeb klienta.

Konfigurowanie pojazdu jest możliwe na dwa sposoby: wychodząc od zastosowania aplikacja „podpowie” najlepsze rozwiązania, jeśli chodzi o serię, konfigurację osi i typ kabiny, podając argumenty i opis możliwości poszczególnych rozwiązań, lub poprzez zdecydowanie się od razu na konkretną serię i model pojazdu, w zależności od preferencji klienta. Po zakończeniu procesu doboru, w końcowej fazie klient będzie mógł wydrukować żądaną specyfikację pojazdu oraz zdecydować czy chce, aby lokalny dealer skontaktował się z nim.

Wybrany przez klienta dealer zostanie automatycznie poinformowany o tym fakcie poprzez system za pomocą e-maila wraz z podaniem informacji o modelu i specyfikacji pojazdu, jaka została przez klienta wybrana.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!