W Świecku ruszyła największa stacja w Europie Środkowo-Wschodniej

6 grudnia 2013, 12:55

Shell uruchomił w Świecku stację benzynową dedykowaną pojazdom ciężarowym. Ostatnia stacja Shell przed zachodnią granicą naszego kraju to najnowocześniejszy obiekt w Polsce. Oprócz 90 miejsc parkingowych, oferuje 14 stanowisk wyposażonych w system szybkiego tankowania. Przy każdym znajduje się dystrybutor z AdBlue.

Nowa stacja powstała po gruntownej przebudowie i modernizacji dotychczas funkcjonującego obiektu. Jest zlokalizowana bezpośrednio przy DK 29 oraz przy skrzyżowaniu z autostradą A2, która na przejściu granicznym w Świecku łączy się z niemiecką A12. Obie autostrady stanowią fragment europejskiej trasy E30, łączącą Irlandię i Rosję.

Obiekt zajmuje powierzchnię 3 hektarów i jest w pełni dostosowany do potrzeb kierowców pojazdów ciężarowych. Oferuje 90 miejsc parkingowych dla TIRów i 29 dla aut osobowych, a także 14 stanowisk wyposażonych w system szybkiego tankowania (HGV), z których jednocześnie może korzystać siedem ciężarówek, tankujących z obu stron pojazdu. Przy każdym stanowisku z olejem napędowym znajduje się dystrybutor z AdBlue.

Z myślą o kierowcach będących wiele dni w trasie na terenie obiektu znajduje się strefa sanitarna 2theLoo, punkty gastronomiczne oraz produkty z oferty Deli2go, bankomat, całodobowy kantor czy kompresor, a w jego pobliżu bazar handlowy. Kierowcy mogą skorzystać z bezprzewodowego Internetu dostępnego na całym parkingu. Obiekt jest stale nadzorowany za pośrednictwem 39 kamer monitorujących parking, stanowiska tankowania i sklep. W planach jest również budowa myjni dla samochodów ciężarowych oraz uruchomienie samoobsługowego marketu wielobranżowego.

– „Obiekt w Świecku to nasz flagowy projekt, który pokazuje jak powinny wyglądać nowoczesne stacje – zarówno pod względem lokalizacji jak i zastosowanych rozwiązań. To odpowiedź na potrzeby europejskiego rynku transportowego, który w oparciu o ofertę Shell buduje swoją sieć tranzytową. Polecam tę stację wszystkim firmom, dla których liczą się oszczędność czasu i pieniędzy, a także  komfort kierowcy” – powiedziała Ewa Galanty, szef Marketingu euroShell w Shell Polska.

Więcej informacji można znaleźć na www.euroshell.pl

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!