TUV potwierdza zmniejszenie zużycia paliwa Iveco Stralis Hi-Way HI-eSCR

9 grudnia 2013, 13:35

TUV potwierdził, że w IVECO Stralis Hi-Way Euro VI, dzięki systemowi HI-eSCR FPT Industrial oraz aerodynamicznej optymalizacji kabiny, zużycie paliwa ograniczono o 2,33 proc., w porównaniu z poprzednią wersją tego modelu, spełniającą normę emisji Euro V.

Duża wydajność silników i systemu selektywnej redukcji katalitycznej (HI-eSCR) opracowanego, opatentowanego i produkowanego przez FPT Industrial, nowa gama Stralisów spełnia limity ustanowione normami Euro VI bez stosowania układu EGR.

W przeprowadzonych testach nowy ciągnik Stralis Hi-Way z silnikiem Cursor 11 Euro VI o mocy 460 KM porównywano z podobnym pojazdem poprzedniej generacji, wyposażonym w silnik Cursor 10 Euro V o takiej samej mocy. W obydwu przypadkach były to wersje z pakietem Eco.

– „Dzisiejsze osiągnięcie jest kolejnym ważnym efektem ciągłych prac nad obniżaniem zużycia paliwa prowadzonych przez Iveco” – skomentował Lorenzo Sistino, prezes marki Iveco –  „Działania te spowodowały, że już EcoStralis Euro V uzyskał certyfikat TÜV potwierdzający zmniejszenie zużycia paliwa o 7,32 proc. w porównaniu ze standardowym modelem” – dodał.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!