Dwutysięczny‍ DAF CF zmontowany na Tajwanie

12 grudnia 2013, 16:14

Linię produkcyjną zakładu FASC na Tajwanie opuścił dwutysięczny‍‍ zmontowany tam DAF CF85. Firma DAF weszła na rynek tajwański w 2006 roku i jest czołowym producentem wśród europejskich marek.

DAF dostarcza na rynek tajwański dwu- i trzyosiowe ciągniki CF85 oraz podwozia pod zabudowę. Przewiduje się, że w 2014 roku na Tajwanie zostanie zarejestrowanych ponad 2 500 pojazdów ciężkich (ponad 50 t). Dla porównania w 2010 roku było ich 800. Firma Formosa Automobile Sales Corporation odpowiada za marketing i sprzedaż samochodów ciężarowych DAF na Tajwanie, a także za ich lokalny montaż.

– „W 2013 roku firma DAF dostarczyła na rynek w Tajwanie ponad 700 ciężarówek, a jej udział w segmencie pojazdów ciężkich na tym rynku wynosi 31,8%. To czołowa europejska marka na Tajwanie” – wyjaśnia Seiko Chen, prezes FASC. 

– „Modele CF łączą niskie zużycie paliwa z niezawodnością i niezwykłym komfortem kierowcy. Na Tajwanie pojazdy z serii CF są wykorzystywane głównie w sektorze budowlanym, a także do transportu cysternowego i przewożenia kontenerów” — mówi Seiko Chen – „Rozważamy również lokalny montaż pojazdów DAF XF105, które mogłyby być wykorzystywane do ciężkiego transportu dalekobieżnego” – dodaje.

– „Montaż dwutysięcznego‍ pojazdu ciężarowego z serii CF na Tajwanie to kolejny znaczący krok w naszej współpracy z firmą FASC, z której jesteśmy niezmiernie dumni” – mówi Michiel Kujis, dyrektor zarządzający ds. sprzedaży w firmie DAF Trucks N.V – „Firma FASC jest liderem w swoim sektorze i profesjonalnym partnerem oddanym umacnianiu pozycji firmy DAF na Tajwanie, który współpracuje z siecią 22 salonów sprzedaży i punktów serwisowych” – dodaje.

Dystrybucyjny LF

Od 2013 roku firma FASC montuje również dwie wersje popularnej ciężarówki dystrybucyjnej z serii LF: 12-tonowy LF45 i 17-tonowy LF55. W tym roku zarejestrowanych ma być ponad 200 tych modeli.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!