Specjaliści do spraw przekazania pojazdu i ich rola w Renault Trucks

13 grudnia 2013, 11:56

Pracujący w Renault Trucks ,,specjaliści ds. przekazania pojazdu” – VDS (Vehicle Delivery Specialists) – od momentu utworzenia tego stanowiska ponad 10 lat temu ogrywają kluczową rolę. Są najważniejszymi pośrednikami między sprzedawcami a nabywcami, odpowiedzialnymi za prezentację i wydanie pojazdu.

Rola VDS w Renault Trucks

Po przeszkoleniu w zakresie nowej gamy pojazdów, specjaliści ds. przekazania pojazdu, wzmacniają relacje firmy z klientami, zapewniając, że odbierane przez nich pojazdy zaczynają przynosić zyski od samego początku użytkowania. Renault Trucks jest jedynym we Francji producentem, oferującym spersonalizowany proces przekazania pojazdu. W całym kraju posiada 160 specjalistów VDS.

Członkowie zespołu VDS Renault Trucks przechodzą regularne szkolenia: każdy z nich przynajmniej raz w roku uczestniczy w dwudniowym kursie, który ma na celu zaktualizowanie wiedzy na temat najnowszych elementów wyposażenia pojazdu, a także praktycznych umiejętności w zakresie ekonomicznej jazdy. Program ten może obejmować moduł szkoleniowy Optifuel Academy, po zaliczeniu którego specjaliści VDS nabywają uprawnienia do prowadzenia dwugodzinnych zajęć z ekonomicznej jazdy, w ramach procesu przekazania pojazdu. Aktualnie uprawnienia Optifuel Academy posiada około 50 członków zespołu VDS. 

W ramach przygotowań specjalistów VDS do pracy z nową gamą Renault Trucks zorganizowano specjalne 2,5-dniowe szkolenie. Szefem tego programu był Loïc Arnal, instruktor jazdy i obsługi technicznej w Renault Trucks France Training.

Po zakończeniu procedury przekazania klienci muszą umieć do maksimum wykorzystywać możliwości swoich pojazdów ciężarowych i ich wyposażenia w celu oszczędzania paliwa, by pojazdy były dla nich źródłem zysków już od pierwszego kilometra. Aby to osiągnąć, specjaliści VDS szczegółowo i bez pośpiechu prezentują pojazd, wyjaśniając i demonstrując działanie poszczególnych podzespołów i funkcji. Wszystko odbywa się w ramach etapowej, jednolitej w całej Francji procedury. Po jej zakończeniu, specjalista VDS, bazując na informacjach uzyskanych od klienta, opracowuje indywidualny harmonogram obsługi serwisowej pojazdu.

Renault Trucks bezustannie szkoli nowych kandydatów na członków zespołów VDS. Wdrożona początkowo we Francji, idea VDS jest obecnie rozwijana również we Włoszech i stopniowo rozszerzana na inne kraje Europy.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!