PACCAR ogłasza dywidendy

, 13 grudnia 2013, 15:25

Zarząd PACCAR Inc ogłosił wypłatę dodatkowej dywidendy gotówkowej w wysokości dziewięćdziesięciu centów za akcję. Zadeklarował również wysokość regularnej gotówkowej dywidendy kwartalnej w wysokości dwudziestu centów za akcję.

Zarząd PACCAR Inc ogłosił wypłatę dodatkowej dywidendy gotówkowej w wysokości dziewięćdziesięciu centów za akcję, która zostanie wypłacona 7 stycznia 2014 r. akcjonariuszom ujętym w rejestrze akcjonariuszy na koniec dnia pracy 20 grudnia 2013 r. Zarząd zadeklarował również wysokość regularnej gotówkowej dywidendy kwartalnej w wysokości dwudziestu centów za akcję, która zostanie wypłacona 5 marca 2014 r. akcjonariuszom ujętym w rejestrze akcjonariuszy na koniec dnia pracy 14 lutego 2014 r.

– „Dywidenda specjalna jest odbiciem doskonałych przychodów, zysku netto i przepływów pieniężnych spółki” – powiedział Mark Pigott, prezes spółki – „Dobra produkcja ciężarówek w Ameryce Północnej i w Europie, dynamiczna sprzedaż części zamiennych oraz rekordowe zyski PACCAR Financial Services (Usługi Finansowe) pozwoliły na wygenerowanie zysku netto w wysokości 837,1 mln USD (2,36 USD na 1 akcję rozproszoną) za pierwszych 9 miesięcy 2013 r.” – dodał.

Spółka zainwestowała 5,6 mld USD w budowę nowych zakładów produkcyjnych i centrów dystrybucji części zamiennych.
– „Wprowadzenie do produkcji nowych modeli samochodów ciężarowych Kenworth, Peterbilt i DAF do transportu drogowego i zastosowań specjalistycznych, obok nowych silników wysokoprężnych PACCAR MX-13 i MX-11, jest dobrą podstawą dla wzrostu spółki w przyszłości. Rozpoczęcie produkcji w nowej montowni DAF w Brazylii wygeneruje dodatkową sprzedaż PACCAR w Ameryce Południowej.” – powiedział Ron Amstrong, prezes PACCAR.

PACCAR jest spółką notowaną na rynku NASDAQ Global Select Market; akcje spółki są oznaczone symbolem PCAR, a serwis internetowy można znaleźć pod adresem www.paccar.com.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!