DHL podwaja przepustowość hubu w Lipsku

16 grudnia 2013, 13:43

DHL Express dwukrotnie zwiększy powierzchnię roboczą węzła komunikacyjnego w Lipsku w Niemczech. Firma zamierza zainwestować 150 mln euro na budowę dodatkowych obiektów magazynowych, sortowni i zaplecza biurowego o powierzchni ok. 44 000 mkw.

Instalacja nowego systemu sortowania wysyłek zwiększy możliwości obsługi przesyłek w węźle o 50 proc., do ponad 150 000 przesyłek na godzinę. Prace nad nowymi obiektami rozpoczną się w grudniu 2013 roku, a nowy, powiększony magazyn powinien zacząć pracę w czwartym kwartale 2014 r.

– „Nasz europejski węzeł w Lipsku jest najważniejszą częścią naszej infrastruktury usług kurierskich i jednym z trzech węzłów na świecie, które tworzą trzon sieci DHL. Od kiedy 5 lat temu rozpoczęliśmy tutaj działalność, jest on czynnikiem pozwalającym zwiększyć możliwości firmy DHL w zakresie wspierania rozwoju naszych klientów w Niemczech i na innych europejskich rynkach specjalizujących się w handlu międzynarodowym. Inwestycja ta pozwoli nam wspierać wymagania naszych klientów w zakresie przyszłego rozwoju, a jednocześnie nadal rozwijać możliwości obsługowe DHL i przyczyniać się do wzrostu gospodarczego Lipska i jego regionu.” – powiedział John Pearson, Prezes DHL Express Europe.

W ramach rozbudowy powstanie nowy magazyn o powierzchni 40 000m2, co w praktyce oznacza podwojenie obecnej powierzchni oraz zainstalowany zostanie system transportu materiałów. Powstanie również parking dla ciężarówek i prawie 4 000 m² powierzchni biurowej. Rozbudowa pozwoli utworzyć około 400 nowych miejsc pracy. Planowana inwestycja zwiększy dotychczasowe całościowe nakłady DHL na węzeł w Lipsku do blisko 510 mln euro.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!