222 Solarisy w Szwajcarii

16 grudnia 2013, 13:59

Urbino 12, dostarczony do szwajcarskiego Winterthur, jest 222 Solarisem na tamtejszym rynku. Współpraca Solarisa z Miejskimi Zakładami Autobusowymi Stadtbus Winterthur sięga 2002 roku. Przekazany wówczas Solaris Urbino 12 do dziś wozi mieszkańców szwajcarskiego miasta.

Jubileuszowy Solaris stał się jednym z 58 pojazdów polskiego producenta, jakie Stadtbus Winterthur posiada w swojej flocie. Oprócz 30 standardowych autobusów Solaris Urbino 12 i przegubowych Urbino 18 jeździ również 10 przegubowych trolejbusów Solaris Trollino 18.

Martin Gruber, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach, oficjalnie przekazał pojazd Członkowi Rady Miasta i Dyrektorowi Departamentu Usług Komunalnych Miasta Winterthur, dr Matthiasowi Gfellerowi oraz Dyrektorowi Stadtbus Winterthur, Thomasowi Nideröstowi.

– „Przekazanie 222 Solarisa w Szwajcarii dla Stadtbus Winterthur, będącego jednocześnie przewoźnikiem posiadającym największą liczbę Solarisów w swojej flocie w tym kraju, to dla nas prawdziwy powód do dumy. Dziękujemy naszemu szwajcarskiemu partnerowi, z którym mamy przyjemność pracować już od 2002 roku, za okazane zaufanie. Ta długoletnia współpraca jest dla nas wielkim wyróżnieniem i stanowi jednocześnie źródło motywacji do dalszego działania na rzecz budowy autobusów, spełniających najwyższe standardy. Wyrażam głęboką radość z faktu kontynuowania tej długofalowej kooperacji” – powiedział Martin Gruber, Członek Zarządu Solaris Bus & Coach ds. Sprzedaży, After Sales, Marketingu i Zapewnienia Jakości.

Autobusy i trolejbusy Solarisa jeżdżą w 33 Przedsiębiorstwach Transportu Publicznego na terenie całej Szwajcarii. W ostatnich latach polski producent umocnił się na trzecim miejscu wśród dostawców autobusów miejskich na szwajcarskim rynku.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!