Nowe narzędzie do monitorowania eksploatacji floty

20 grudnia 2013, 10:17

Rośnie liczba programów służących poprawie kontroli kosztów eksploatacji floty pojazdów. Korzystanie z nich w ramach chmury obliczeniowej przenosi ciężar obsługi na infrastrukturę centrum przetwarzania danych.

Nowe narzędzie do monitorowania eksploatacji floty w firmach udostępniono na platformie Exea Marketplace, należącej do toruńskiego Exea Data Center. Projekt SZeF, czyli System Zarządzania Flotą Pojazdów to rozwiązanie, które wykrywając nadmierne zużycie paliwa, umożliwia działania optymalizujące to zużycie, a w efekcie ograniczenie wydatków nawet o kilkanaście procent.

Możliwość korzystania z aplikacji w modelu SaaS stanowi tu istotny wyznacznik komfortu użytkowników. Szybko i sprawnie otrzymują oni aktualne praktyczne informacje, za których przechowywanie i bezpieczeństwo odpowiada wyspecjalizowana jednostka. 

Wszystkie dane znajdują się w jednym miejscu (serwery Data Center), a dostęp do systemu odbywa się za pośrednictwem przeglądarki internetowej z dowolnego komputera, tabletu lub telefonu komórkowego, bez względu na aktualne miejsce pobytu. W oparciu o wprowadzone dane, system umożliwia dokonywanie analiz zarówno dla całej floty, jak i pojedynczych pojazdów.

Dla dużych i małych

Wariant podstawowy przewiduje, że kontrolę kosztu paliwa na bazie wpisów tankowania i stanu licznika przejechanych przez pojazd kilometrów sprawuje jeden użytkownik. Osoba analizująca dane może być więc tą samą, która je wprowadza.

Wariant rozszerzony jest przeznaczony dla firm operujących flotą od kilkunastu sztuk do nawet kilku tysięcy pojazdów i zawiera funkcjonalności umożliwiające pełną kontrolę nad wydatkami na paliwo. Dla większych organizacji przewiduje się rozdzielenie ról osób wprowadzających dane na: kierownika, kierowcę, serwisanta, magazyniera. W planowanych, przyszłych modułach oprogramowania monitoring ma obejmować również naprawy, części zamienne, materiały eksploatacyjne oraz przeglądy okresowe.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!