Continental zwiększa moce produkcyjne w swojej największej fabryce

20 grudnia 2013, 11:02

Continental ogłosił plany rozbudowy swoich zakładów produkujących ogumienie do pojazdów ciężarowych i autobusów w Otrokovicach. Firma chce przeznaczyć 165 milionów euro na realizację kolejnego etapu programu inwestycji w Dziale Ogumienia. Efektem będzie powstanie ponad 300 nowych miejsc pracy.

– „Rozbudowa zakładów produkujących opony do pojazdów ciężarowych i autobusów w Otrokovicach jest strategicznym przedsięwzięciem ukierunkowanym na długofalowy wzrost na rynku. Zakład będzie nie tylko – jak do tej pory – zaopatrywał Europę, Bliski Wschód i Afrykę – ale stanie się także centrum produkcyjnym obsługującym rynki w obu Amerykach i Rosji” – mówi dr Andreas Esser, szef Działu Opon do Pojazdów Ciężarowych Continental.

W wyniku realizacji zaplanowanego na pięć lat programu rozbudowy fabryka podwoi moce produkcyjne w zakresie opon do pojazdów ciężarowych i autobusów do prawie 1,5 miliona sztuk rocznie.

W tym roku Continental informował już o zamiarach zainwestowania w ciągu najbliższych lat 95 milionów dolarów w produkcję opon do pojazdów ciężarowych i autobusów w Mount Vernon (USA) oraz 100 milionów euro w największe należące do firmy zakłady produkujące opony do pojazdów ciężarowych i autobusów w Europie w Puchovie (Słowacja).

– „O ile inwestycja w Puchovie jest ukierunkowana głównie na średnioterminowy wzrost na ewoluujących rynkach Europy Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki, o tyle rozbudowa zakładów w Otrokovicach to strategiczne przedsięwzięcie realizowane pod kątem długofalowego wzrostu na rynku” – wyjaśnia Esser.

Przy obecnych mocach produkcyjnych wynoszących 700 000 opon do pojazdów ciężarowych i autobusów oraz 21 milionów opon do samochodów osobowych i dostawczych rocznie zakłady w Otrokovicach są największą fabryką ogumienia należącą do firmy Continental na świecie.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

178.159.164.*, 27 grudnia 2013, 14:43 0 0

sss

Odpowiedz