Ograniczająca koszty supernowoczesna opona do przyczep

10 stycznia 2014, 11:00

Continental wprowadza nową oponę klasy premium, przeznaczoną do przyczep i naczep. EcoPlus HT3 jest pierwszym bieżnikiem Generacji 3. dedykowanym do transportu towarów. Zbudowano ją z myślą o efektywności kosztowej uzyskiwanej poprzez ograniczenie zużycia paliwa i wysoką trwałość. Opona odznacza się też dużą przyczepnością na mokrej nawierzchni i wysokim bezpieczeństwem jazdy.

Continental opracował nowy wzór bieżnika, który redukuje zużycie paliwa i zapewnia dużą powierzchnię styku opony z nawierzchnią. Inżynierom koncernu udało się to osiągnąć dzięki zastosowaniu czterech wzdłużnych rowków i technologii Fuel Saving Edge. W przypadku opony do naczep w rozmiarze 385/55 R 22.5 opory toczenia ograniczono o ponad 25 procent w porównaniu z jej poprzedniczką. Dzięki temu opona Conti EcoPlus HT3 uzyskała ocenę „A” na etykiecie UE w kategorii efektywności paliwowej.

Wzór bieżnika Conti EcoPlus HT3 składa się z trójkątnych pasków w kształcie piramidy w podstawie rowków, które zapobiegają jego odkształcaniu. Zamknięte żebra barkowe mają zwiększyć powierzchnię styku w połączeniu z obwodowym, ciągłym barkiem, aby zapewnić stabilność przy jeździe na wprost i zapobiegać odkształceniom występującym przy trudnych manewrach naczep.

Dzięki emisji hałasu o wartości zaledwie 69 dB(A), Conti EcoPlus HT3 należy też do grona najcichszych opon ciężarowych. Posiada nadający się do bieżnikowania karkas z drutówką wzmocnioną pasem ochronnym ze stalowym kordem oraz  technologią AirKeep, która zapobiega stopniowej utracie ciśnienia. Połączenie tych trzech czynników ostatecznie zapewnia oponie Conti EcoPlus HT3 największy potencjał ograniczania kosztów w swojej klasie.

Conti EcoPlus HT3 jest dostępna w następujących rozmiarach:

  • 385/55 R 19.5
  • 385/55 R 22.5
  • 385/65 R 22.5
     

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!