Większe bezpieczeństwo na parkingach

20 stycznia 2014, 10:20

Bosch Security Systems opracował rozwiązanie dla branży logistycznej, umożliwiające zdalną rezerwację miejsc na parkingach oraz wideomonitoring pojazdu podczas postoju. Takie rozwiązanie zwiększa bezpieczeństwo przewożonego towaru i komfort pracy kierowców.

Coraz trudniej znaleźć miejsce parkingowe dla samochodu ciężarowego. Stanowi to duży problem dla spedytorów i kierowców, którzy muszą zaplanować ustawowo przewidziane przerwy na wypoczynek w czasie pracy. Ponadto, samochody ciężarowe przewożą coraz więcej ładunków wartościowych, którym trzeba zapewnić bezpieczeństwo podczas postoju. Receptą na te problemy jest Bosch Secure Truck Parking.

Rozwiązanie to jest zintegrowaną koncepcją bezpieczeństwa, która ułatwia planowanie obowiązkowego wypoczynku kierowców i pozwala lepiej zabezpieczyć przewożony towar. Opiera się na współpracy między parkingami wyposażonymi w system wideomonitoringu oraz ośrodkami interwencyjnymi pełniącymi także funkcje usługowe i dozorowe. System monitoringu i ośrodki interwencyjne zapewnia firma Bosch, która oferuje również platformę informacyjną i rezerwacyjną.

Platforma umożliwia wybranie miejsca parkingowego jeszcze przed wyruszeniem w trasę lub już w trakcie podróży i uniknięcie w ten sposób długiego poszukiwania miejsca do zaparkowania czy konieczności postoju w niebezpiecznej okolicy. Rozwiązanie pozwala również na dokładniejsze zaplanowanie przebiegu trasy.

Rezerwacja miejsc parkingowych możliwa jest za pomocą dostępnego w języku polskim, niemieckim i angielskim portalu: www.bosch-secure-truck-parking.com. Obecnie dostępnych jest  sto miejsc na trzynastu parkingach w Niemczech, liczba ta ma być ciągle zwiększana.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!