Rozwiązania Renault Trucks dla bezpieczeństwa kierowców

27 stycznia 2014, 8:54

Kierowcy pojazdów ciężarowych w trakcie swojej pracy są narażeni na różnego rodzaju niebezpieczeństwa. Renault Truck oferuje szereg rozwiązań, które mają za zadanie zminimalizować ich ryzyko: wielofunkcyjny alarm, przycisk alarmowy, blokada drzwi i czujnik gazu.

Zabezpieczenia Renault Trucks

Kierowcy pojazdów ciężarowych mają świadomość, że ich zawód może być niebezpieczny. Przewożone przez nich wartościowe towary są obiektem pożądania złodziei, którzy czasami nie wahają się użyć przemocy fizycznej, by zdobyć to, na czym im zależy. Dlatego, w celu zapewnienia kierowcom jak najskuteczniejszej ochrony, Renault Trucks oferuje kilka różnych rozwiązań.

Pierwszym z nich jest wielofunkcyjny alarm. Gdy ktoś próbuje dostać się do wnętrza pojazdu poprzez wyważenie drzwi lub zewnętrznych schowków albo stłuczenie szyby, włącza się syrena alarmowa emitująca dźwięk o natężeniu 90 dB. Cykl alarmowy trwa 30 sekund i jest powtarzany 10-krotnie. Podobny alarm rozlega się przy próbie odholowania pojazdu lub podniesienia kabiny. Funkcjonalność alarmu Renault Trucks może obejmować także naczepę, co pozwala chronić przed kradzieżą znajdujący się w niej ładunek.

We wnętrzu kabiny kierowca ma do swojej dyspozycji przycisk alarmowy, znajdujący się w zasięgu ręki na desce rozdzielczej, którego może użyć, gdy poczuje się zagrożony. Przycisk ten włącza syrenę alarmową i błyskowe sygnały świetlne.

By chronić kierowcę, gdy ten odpoczywa, Renault Trucks oferuje również mechaniczną blokadę antywłamaniową drzwi, zwaną "Doorlock". Jej działanie polega na unieruchomieniu drzwi na uchwycie wejściowym w taki sposób, że ich otwarcie od zewnątrz staje się niemożliwe.

W związku z tym, że napastnicy coraz częściej dokonują rozbojów z użyciem gazu, pojazdy Renault Trucks mogą być wyposażone w odpowiedni czujnik. Podłączony do gniazda 12 V/24 V w kabinie, detektor ten ostrzega kierowcę w razie wykrycia obecności któregoś ze znanych gazów duszących.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

Anonim, 16 marca 2017, 22:08 0 0

Gdzie dostanę czujnik gazu

Odpowiedz