Nagroda SIQ dla Aktywnego Układu Kierowniczego Volvo

27 stycznia 2014, 14:53

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo został wyróżniony nagrodą roku 2013 za innowacyjność w jakości. Wyróżnienie to jest przyznawane co roku przez Szwedzki Instytut Jakości (SIQ) w celu stymulowania prac nad wysokiej jakości innowacyjnymi rozwiązaniami.

– „Aktywny Układ Kierowniczy Volvo jest doskonałym przykładem wynalazku, który spełnia zarówno potrzeby handlowe, jak i życzenia użytkowników. Ta nowa technologia zapewnia większą zwrotność i lepszy komfort pracy” – powiedział profesor nadzwyczajny Matti Kaulio z Wydziału Ekonomiki Przemysłowej Królewskiego Instytutu Technicznego (KTH) – „Szczególnie ekscytujący jest fakt, że rozwiązanie to stanowi odpowiedź na indywidualne potrzeby, a jednocześnie spełnia wymagania handlowe. Ponadto, udanie łączy w sobie wypróbowane i niezawodne technologie z technologiami nowatorskimi, które razem tworzą na lepszy produkt. No i jeszcze ten aspekt bezpieczeństwa, który jest nieodłączną częścią wizerunku marki Volvo” – dodał Matti Kaulio.

– „Cieszymy się niezmiernie z tego wyróżnienia. Wspaniale było odebrać telefon z tą informacją, tym bardziej, że miałem przeczucie, że jesteśmy brani pod uwagę. Nagroda jest dowodem, że koncentrujemy się na właściwych sprawach i stanowi dla nas dodatkowa zachętę do dalszego doskonalenia jakości i bezpieczeństwa otoczenia kierowcy w naszych samochodach ciężarowych” – przyznał Hayder Wokil, dyrektor ds. jakości w Volvo Trucks.

Aktywny Układ Kierowniczy Volvo został opracowany w ścisłej współpracy z kierowcami, by jak najlepiej spełniał ich potrzeby. System niemal całkowicie eliminuje drgania odczuwalne na kole kierowcy. W rezultacie, kierowca nie musi bezustannie korygować toru jazdy, dzięki czemu jest w mniejszym stopniu narażony na bóle i urazy pleców, szyi i barków. Ponieważ kierowanie pojazdem nie wymaga żadnego wysiłku, kierowca może się odprężyć. A dzięki temu, że odczuwa mniejsze zmęczenie, maleje ryzyko wypadku.

Nowa technologia pozwala na wyjątkowo precyzyjne cofanie samochodem ciężarowym – właściwość, która umożliwiła Jean-Claude'owi Van Damme'owi wykonanie słynnego popisu na dwóch ciężarówkach. Zobacz popis Jeana-Claude'a Van Damme'a.

Nagroda ta jest przyznawana raz do roku firmie, organizacji lub osobie, której innowacje są rezultatem planowego działania i spełniają określoną potrzebę klienta. W skład kapituły nagrody wchodzą zajmujące się promocją jakości fundacje ze Szwecji, Finlandii, Estonii, Czech i Węgier.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!