Scania wysoko w rankingu firm o zrównoważonym rozwoju

31 stycznia 2014, 12:51

Scania ponownie znalazła się w rankingu Corporate Knights wśród 100 światowych firm, które charakteryzują się zrównoważonym rozwojem. Jest najwyżej notowaną szwedzką firmą, plasując się na 38. miejscu. Wśród producentów z branży samochodowej wyprzedza ją BMW.

Przy ocenie kandydatów do listy brane jest pod uwagę 12 wskaźników zrównoważonego rozwoju, w tym wysokość obrotów przypadająca na jednostkę zużytej energii, stosunek wynagrodzenia menedżerów do przeciętnej płacy w firmie, wypadkowość, emisja dwutlenku węgla oraz równe traktowanie pracowników i ochrona przed dyskryminacją.

Firma rozwija narzędzia, takie jak „Ecolution by Scania”, które pomagają obniżyć koszty i emisję dwutlenku węgla. Firma zapewnia bezpieczne i zdrowe miejsca pracy i dąży do oszczędnego korzystania z zasobów, a także maksymalizacji przyjazności dla środowiska jej zakładów i produktów.

Toby Heaps, prezes zarządu Corporate Knights uważa, że przyrost wyników stu wyróżnionych firm o 3,21 proc. świadczy o zaletach zrównoważonego rozwoju.

– „Rezultaty mówią same za siebie. Nie jest łatwo osiągnąć dobry wynik działając w gąszczu zmian, lecz firmom z rankingu udało się uzyskać pewien wzrost mimo niepokojów panujących w ostatnim czasie na rynkach kapitałowych. Uznajemy, że to efekt trafnych inwestycji w zrównoważony rozwój.” – powiedział Toby Heaps.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!