Volvo z nagrodą iF Product Design Award

3 marca 2014, 11:14

Nowe Volvo FH zrobiło wrażenie na specjalistach w dziedzinie wzornictwa przemysłowego, czego dowodem jest nagroda iF Product Design Award.

Nagrody iF Product Design Award są przyznawane od 60 lat za wybitne osiągnięcia projektowe. Międzynarodowe jury uhonorowało najlepsze projekty w 17 kategoriach. Nowe Volvo FH otrzymało nagrodę w kategorii: transport i pojazdy specjalne.

Projekty były oceniane według szeregu kryteriów, takich jak m.in.: jakość, stopień innowacyjności, oddziaływanie na środowisko naturalne, funkcjonalność i bezpieczeństwo. Profesor Fritz Frenkler, przewodniczący jury, powiedział, że był pod wrażeniem konsekwentnie wysokiej jakości nominowanych produktów, zamiłowania do innowacyjności i odwagi producentów w realizacji własnych idei wzorniczych.

– „Podczas prac nad nową serią Volvo FH szczególną uwagę poświęciliśmy wzornictwu i emocjonalnemu aspektowi pojazdu – czyli obszarom, które w projektach pojazdów użytkowych zwykle schodzą na dalszy plan” – powiedział Rikard Orell, dyrektor ds. wzornictwa w Volvo Trucks – „W ten sposób powstał samochód ciężarowy, który zadowala swojego użytkownika zarówno pod względem praktycznym, jak i emocjonalnym.” – dodał.

Nagrodę iF Product Design Award zdobyła także kompaktowa koparka ECR88D Volvo Construction Equipment.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!