Wymagające zlecenie Dachser

3 marca 2014, 12:40

Dachser jest partnerem firmy Otis, największego na świecie producenta wind, schodów oraz chodników ruchomych. Jednym z najnowszych i najbardziej skomplikowanych projektów, jakie Dachser zrealizował dla Otis, było dostarczenie 68 wind dla wieżowca Empire State Building w Nowym Jorku w systemie Just-in-time.

Wymagająca dostawa

– „Projekt dostaw wind dla Empire State Building pokazuje, jak prosta może być skomplikowana logistyka – nasze samochody nie mogły blokować ulic w centrum miasta przez kilka dni czy tygodni, wszystkie rozładunki musiały odbyć się możliwie sprawnie, szybko i dokładnie w momencie, gdy budynek był w pełni gotowy na przyjęcie kolejnych partii transportu” – mówi Thomas Krüger, Dyrektor Regionalny Dachser Air & Sea Logistics.

Empire State Building pozostaje niezmiennie jednym z najbardziej znanych drapaczy chmur na świecie. Łącznie z anteną ma wysokość 443,2 m, a żeby wejść na ostatnie piętro schodami, trzeba pokonać aż 1 860 stopni.

12 tysięcy kilometrów drogi

Windy dla Empire State Building zostały wyprodukowane około 12 tys. kilometrów na wschód od Nowego Jorku, w zakładach produkcyjnych Otis w Chinach. Transporty realizowane przez Dachser odbywały się w centrach logistycznych w Hong Kongu i Szanghaju.

– „Komponenty trafiały do Stanów Zjednoczonych drogą morską, tam następowała odprawa celna i przeładunek na transport lądowy. Nie lada wyzwaniem, nawet dla tak doświadczonego operatora jakim jest Dachser, była realizacja dostaw zgodnie z wcześniej zaplanowanym harmonogramem, wykorzystująca równocześnie wszystkie dostępne środki transportu i rozwiązania” – wyjaśnia Thomas Krüger.

Inne wyzwania

Amerykański oddział Dachser ma na koncie kilka podobnych projektów. Zorganizował również transport 50 wind i 130 sztuk schodów ruchomych przeznaczonych do budowy metra w Panama City. Dostawa była realizowana w formule door-to-door – przesyłka podjęta w Szanghaju została dostarczona do lokalnego magazynu, a stamtąd prosto na plac budowy. Dachser we Francji zrealizował także szereg dostaw dla prestiżowych lokalizacji – m.in. dla Wieży Eiffla oraz wieżowców w biurowej dzielnicy la Défense.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!