Citronex odbiera pierwszą transzę Scanii Streamline Euro 6

3 marca 2014, 15:26

Firma Citronex odebrała pierwsze 16 z 60 zamówionych ciągników Scania Streamline R410LA4x2 wyposażone w 13 litrowe silniki o mocy 410 KM, spełniające normę emisji spalin Euro 6. Ciągniki dołączą do dotychczasowej floty Grupy Citronex liczącej 200 jednostek.

Nowe ciągniki zostały wyposażone m.in. w zautomatyzowany system zmiany biegów Scania Opticruise, Scania Active Prediction, który za pomocą systemu GPS określa pozycję pojazdu i przewiduje topografię drogi przed pojazdem, umożliwiając tym samym znaczne oszczędności. W dodatkowym obniżeniu wydatków na paliwo pomoże system Eco-roll, który ocenia kiedy ciężarówka powinna wykorzystać siłę grawitacji aby swobodnie zjechać ze wzniesienia. Zarządzanie flotą ułatwi system Scania Fleet Management. W trosce o komfort kierowców w kabinach znalazły się  rozsuwane leżanki a dodatkowe doposażenie stanowi klimatyzacja postojowa Eberspaecher.

– „Zakup ciągników Scania Euro 6 to kolejny krok w naszym rozwoju. Jako innowacyjna i prężnie rozwijająca się firma pragniemy inwestować w najnowsze rozwiązania techniczne, chronić środowisko naturalne, a także dbać o komfort pracy naszych kierowców, nie zapominając, że to oni są najważniejszym ogniwem w transporcie” – mówi Robert Zarzecki, wiceprezes Grupy Citronex.

Grupa Citronex działa na rynku od lat osiemdziesiątych, jest liderem w sprzedaży bananów, zajmuje się spedycją i transportem. Obecnie posiada w swojej flocie ponad 200 zestawów. Od 1992 roku współpracuje ze Scania, która jest wiodącą i dominującą marką w firmie. Citronex jest też właścicielem sieci stacji benzynowych, myjni oraz sklepów i hoteli. W tym roku firma planuje otwarcie kolejnego Dyskontu Paliwowego, w miejscowości Siechnice. Wkrótce w Świecku otwarty zostanie pierwszy supermarket pod marką Citronex.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

78.8.35.*, 28 maja 2014, 19:28 0 0

Kierowcy najważniejszym ogniwem w transporcie-mówi Robert Zarzecki,pierdu,pierdu,za najniższą krajową jeżdzić haaaaaaa

Odpowiedz