Czy chiński autobus będzie woził warszawiaków?

10 marca 2014, 15:11

18 marca zostanie rozstrzygnięty pierwszy w Polsce przetarg na dostawę 10 autobusów elektrycznych dla warszawskiego MZA. Miejskie Zakłady Autobusowe mogą wybrać pojazdy firm AMZ Kutno, Solaris lub chińskim BYD eBus. Pierwszych pięć “elektryków” ma trafić na ulice miasta 24 tygodnie po rozstrzygnięciu przetargu.

Autobusy BYD przejechały już w sumie przeszło 18 milionów kilometrów. Trafiły m.in. na Lotnisko Schiphol w Amsterdamie, do Londynu, Mediolanu, Izraelczyków, Turków, Malezyjczyków, Hindusów i Chińczyków.

Dwa silniki BYD eBus o mocy 90 kW i momencie obrotowym 550 Nm, zamontowane są w piastach kół tylnych. Pozwalają one rozpędzić pojazd do prędkości 50 km/h w mniej niż 20 sekund. Prędkość maksymalna autobusu to 70 km/h.

Autobus wyposażony jest w zestaw baterii żelazowo-litowo-fosforanowych, system odzyskiwania energii z hamowania oraz system inteligentnego zarządzania energią, co daje zasięg w warunkach miejskich do 300 km. 

– Nie myślimy tylko o dostarczeniu eBus dla Warszawy. W niedalekiej przyszłości rozważamy rozpoczęcie produkcji autobusów i samochodów elektrycznych w Polsce, jak również stworzenie zaplecza logistycznego związanego z dystrybucją części zamiennych do pojazdów elektrycznych. Być może nad Wisłą, będziemy produkowali także baterie, panele fotowoltaiczne, oświetlenie LED i rozwiązania dla magazynów energii – dodaje Piotr Dziwiszek, Business Development Director z Automotive Europe Corporation Sp. z o.o.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy, które są wyłącznie prywatną opinią ich autorów. Jeśli uważasz, że któryś z kometarzy jest obraźliwy, zgłoś to pod adres redakcja@motofocus.pl.

83.238.75.*, 11 marca 2014, 7:17 0 0

Automotive Europe Corporation:
http://www.krs-online.com.pl/automotive-europe-corporation-sp-z-o-o-krs-29867.html
cóż to za "firemka" - utworzona pewnie po to aby PO-ciotki zarobiły na pośrednictwie...

Odpowiedz

46.31.36.*, 12 marca 2014, 11:18 0 0

Poloczka firma od Seatów :)

Odpowiedz