Nowe połączenie intermodalne DSV między Turcją i Wielką Brytanią

10 marca 2014, 16:08

Z początkiem roku Grupa DSV uruchomiła nowe połączenie intermodalne pomiędzy Turcją a Wielką Brytanią. Nowy serwis kontenerowy pomiędzy Turcją i Wielką Brytanią jest uzupełnieniem dla funkcjonującego już drogowo-morskiego połączenia tzw. DSV Short Sea, operującego pomiędzy portem Cesme w Turcji i włoskim Triestem.

System drogowo-kolejowy oparty jest na przewozach towarów w 45’ kontenerach. Czas tranzytu dla dostaw w ramach nowego systemu droga-tory jest nieco dłuższy od bezpośrednich dostaw drogowych i twa 10-12 dni. Równocześnie jest on bardziej przewidywalny i pewny, a dodatkowo oferuje wysoką efektywność i stabilność kosztową, pozwalając na uzyskanie nawet 10-15 proc. oszczędności.

– „Wymiary kontenerów 45’ zbliżone są do objętości standardowej naczepy tzn. 33 europalety. Ich przewagą jest wyższy limit wagowy – do 27 ton. Dodatkowo kontenery 45’ wyposażone są w specjalne zamki oraz wzmocnienia antywłamaniowe, co zwiększa bezpieczeństwo przewożonych towarów” – mówi Paweł Osiak, Business Development Manager w DSV Road Polska – „Sam system transportu intermodalnego w Polsce cieszy się coraz większą popularnością, chociaż obecnie stanowi zaledwie około 2 proc. łącznej wartości ładunków. Dla porównania w państwach Europy Zachodniej udział ten wynosi ok. 10 proc. Zatem, jak pokazują doświadczenia z innych krajów, transport intermodalny może być jednym z kierunków rozwoju i optymalizacji przy wsparciu i dalszym inwestowaniu w infrastrukturę kolejową.” – dodaje.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!