Continental z dwiema nagrodami

13 marca 2014, 13:57

Continental został uznany przez magazyn „Tire Technology International” Producentem Opon Roku 2014. Międzynarodowe jury uhonorowało też nagrodą specjalną zakłady ContiLifeCycle, łączące recycling zużytego ogumienia z bieżnikowaniem na zimno i na gorąco.

– „Jesteśmy niezwykle dumni z tytułu Producenta Opon Roku 2014. Nasz Dział Opon jest dziś w połowie drogi ku realizacji Wizji 2025, co oznacza, że wyróżnienie otrzymaliśmy w idealnym momencie“ – powiedział Nikolai Setzer, członek zarządu firmy Continental, odpowiedzialny za Dział Opon.

Jury plebiscytu nagrodziło specjalnym wyróżnieniem zakłady Continental ContiLifeCycle w Hanowerze. Fabrykę wybrano Innowacją Roku w Produkcji Opon. Zakłady ContiLifeCycle łączą recycling zużytych opon z bieżnikowaniem na zimno i na gorąco. Rozwiązanie to pozwoli zaoszczędzić 2,4 tys. ton kauczuku rocznie.

– „Przyznanie ContiLifeCycle tytułu Innowacji Roku w Produkcji Opon to dla nas wielki powód do radości. Nagroda potwierdza, że nasze unikalne w skali świata rozwiązanie, łączące recycling i bieżnikowanie doskonale wpisuje się w ideę zrównoważonego rozwoju” – powiedział Christian Sass, szef komórki odpowiedzialnej z bieżnikowanie opon do samochodów ciężarowych i autobusów w firmie Continental.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!