JOSAM I-Track – nowość do pomiaru geometrii

20 marca 2014, 15:00

JOSAM I-Track model JT 5000 K to najnowszy laserowo-komputerowy przyrząd do pomiaru geometrii ustawienia kół i osi pojazdów użytkowych z komunikacją bluetooth, stacjonarnymi tablicami pomiarowymi i automatyczną kompensacją bicia kół podczas procesu pomiarowego.

Przyrząd posiada bezprzewodową komunikacją w systemie bluetooth oraz w pełni ikonograficzne menu. W urządzeniu zastosowano bezkompensacyjne uchwyty kół zamiast standardowych (wymagających kompensacji bicia tarczy koła) oraz wolnostojące tablice pomiarowe nie związane z pojazdem. Wysokie zautomatyzowanie przyrządu pozwala na pomiar podstawowych parametrów geometrii zawieszenia w ciągu niespełna 5 minut. 

Firma JOSAM AB ze Szwecji od ponad 40-u lat zajmuje się produkcją profesjonalnych urządzeń do kontroli geometrii zawieszenia i napraw powypadkowych pojazdów ciężarowych. Pomiar przyrządami JOSAM zalecany jest przez wszystkich największych europejskich producentów samochodów ciężarowych, a także japońskich (Nissan, Mitsubishi) i amerykańskich (Mack, Kennworth).

JOSAM I-Track przeznaczony jest do pomiarów geometrii ustawienia kątów kół  i osi samochodów ciężarowych, autobusów, naczep i przyczep, samochodów dostawczych oraz innych pojazdów i maszyn ciężkich. Zastosowanie tylko dwóch wielofunkcyjnych elektronicznych głowic pozwala na pomiary wszystkich parametrów geometrii zawieszenia również pojazdów wieloosiowych.

Cechy przyrządu:

  • Przyrząd dokonuje automatycznej kompensacji bicia tarczy koła oraz pomiarów zasadniczych parametrów geometrii zawieszenia w trakcie przejazdu pojazdu (ok. 2 m) na stanowisku pomiarowym. Kompensacja bicia tarcz kół może następować również po obrocie o 180° uniesionych kół poszczególnych osi.
  • Zamontowanie tablic pomiarowych w podłodze lub na ścianie warsztatu eliminuje konieczność zawieszania liniałów pomiarowych na elementach nośnych pojazdów.
  • Czas wykonywania pomiarów przyrządem JOSAM I-Track  jest o ponad. 80% krótszy niż przy użyciu przyrządów, laserowo-optycznych czy laserowo-komputerowych wcześniejszej generacji.
  • Wszystkie wartości mierzonych parametrów są wyświetlane na ekranie komputera i mogą być wydrukowane w postaci raportu pomiarowego w formie opisowej lub graficznej.
  • Odporna na trudne warunki eksploatacyjne przenośna jednostka sterująca, pozwala na śledzenie procedury oraz wyników pomiarów podczas obsługi przyrządu i regulacji geometrii zawieszenia przez jedną osobę  z miejsca kierowcy, czy też z kanału obsługowego.
  • Podczas pomiarów i regulacji można skorzystać z parametrów geometrii zawieszenia zalecanych przez JOSAM lub wpisać parametry z książek serwisowych danych marek. Poprawne wartości są wyświetlane w zielonym kolorze.

 

Zobacz prospekt przyrządu

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!