Continental wprowadza opony radialne do pojazdów ciężarowych na rynek indyjski

24 marca 2014, 15:35

Po zakupie indyjskiego producenta opon Modi w 2011 roku, Continental rozszerza swoją działalność w tym kraju i uruchamia produkcję i dystrybucję opon radialnych do pojazdów ciężarowych na rynku indyjskim. Początkowe moce produkcyjne szacowane są na 220 000 opon.

– „Wprowadzenie opon radialnych do pojazdów ciężarowych Continental na rynek indyjski jest dla nas bardzo ważnym wydarzeniem. Indie to drugi pod względem wielkości rynek ogumienia do pojazdów ciężarowych w regionie Azji i Pacyfiku (APAC). Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze produkty reprezentujące najwyższy poziom techniczny, wytwarzane lokalnie i rozprowadzane poprzez naszą indyjską sieć dystrybucji, sprawią, że Continental stanie się preferowanym partnerem zarówno w segmencie wymiany opon, jak i ogumienia montowanego jako wyposażenie oryginalne” – mówi dr Andreas Esser, dyrektor działu opon do pojazdów użytkowych w firmie Continental.

Continental inwestuje zarówno w nowe budynki, jak i w maszyny do produkcji opon radialnych. Ponadto firma sprowadziła do Indii doświadczone kadry z zakładów w innych krajach. Zadaniem tych osób będzie przeszkolenie miejscowych pracowników w zakresie obsługi nowych maszyn i technologii produkcji. Ponad 100 miejscowych pracowników wysłano za granicę, do zakładów produkcyjnych w Niemczech, Rumunii, Chinach i Malezji, gdzie przejdą oni kompleksowe szkolenie w zakresie produkcji opon radialnych i zagadnień technicznych.

– „Stanowczo uważamy, że szkolenia lokalnych pracowników przez doświadczonych ekspertów z innych fabryk mają decydujące znaczenie dla pomyślnego rozwoju nowej fabryki ogumienia. Solidna sieć zakładów produkcyjnych jest podstawą sprawności i efektywności operacyjnej, zwłaszcza w przypadku przestawiania się z produkcji opon diagonalnych na produkcję opon radialnych, wymagającą stosowania bardziej skomplikowanych technologii i większej wiedzy” – podkreśla Thierry Wipff, dyrektor ds. produkcji opon do pojazdów użytkowych w firmie Continental.

Indyjski rynek wymiany ogumienia w pojazdach ciężarowych to około 14 milionów sztuk opon rocznie, z czego prawie 4 miliony stanowią opony radialne, a reszta, czyli 10 milionów, to opony diagonalne. W ciągu ostatnich pięciu lat odnotowano nie tylko wzrost rynku o około 24%, ale także silną tendencję przechodzenia na opony radialne. Oczekuje się, że w najbliższych latach tendencja ta będzie nabierała coraz większego tempa.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!