Fiege wspiera edukację

7 kwietnia 2014, 15:56

Firmy przykładają coraz większą uwagę do zagadnienia związanego z pozyskiwaniem talentów, zdając sobie sprawę, że ludzie stanowią największy kapitał firmy. Odpowiednio dobrana kadra bardzo często przesądza o przewadze konkurencyjnej i decyduje o porażce lub sukcesie firmy na rynku.

Współpraca biznesu z sektorem edukacji powinna rozpocząć się na początkowym etapie edukacji. Z tego powodu Fiege angażuje się we współpracę już ze szkołami ponadgimnazjalnymi. Projekt "Dzień przedsiębiorczości", którego partnerem jest Fiege, umożliwia młodym ludziom podejmowanie trafnych decyzji w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej.

2 kwietnia 2014 w Dąbrowie Górniczej w siedzibie firmy Fiege odbyły się warsztaty dla 11 uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych „Sztygarka”. W czasie jednodniowej praktyki uczniowie mieli szansę zapoznać się ze specyfiką pracy w magazynie, obsługą klienta i dowiedzieć się, jakie kompetencje, umiejętności oraz wykształcenie potrzebne jest do pracy na danym stanowisku. Na pytania uczniów odpowiadali kierownicy centrum dystrybucyjnego oraz Andrzej Watrobiński, Dyrektor ds. Personalnych na Europę Południową i Wschodnią, który wskazywał najważniejsze aspekty brane pod uwagę przy rekrutacji.

Od ponad 7 lat Fiege Sp. z o.o. jest głównym partnerem Forum Młodej Logistyki, wydarzenia organizowanego przez studentów Politechniki Warszawskiej. Możliwość dzielenia się wiedzą i doświadczeniem ze studentami, daje szansę młodym adeptom logistyki, a także ułatwia firmie znalezienie pełnych pasji i zaangażowania pracowników.

Od kilku lat imprezie towarzyszą również Logistyczne Targi Pracy. Każdego roku, w wydarzeniu biorą udział zarówno studenci poszukujący staży i praktyk, a także absolwenci wkraczający na rynek pracy. Co roku, Fiege zachęca studentów do aplikowania na płatne praktyki i staże.  W czasie wakacji grupa studentów zostaje zaangażowana w codzienną pracę w działach funkcjonalnych, działach spedycji oraz działach obsługi klientów.  Praktykanci wspierają również kierowników i dyrektorów w zadaniach projektowych. Dla wielu osób jest to pierwsze doświadczenie zawodowe, dlatego Fiege stara się stworzyć właściwe warunki do pracy dla studentów. W okresie praktyk, osoby te otrzymują szeroki pakiet informacji z zakresu organizacji pracy w firmie logistycznej, przepływu informacji oraz kultury firmowej.

Od 2010 roku, Fiege jest partnerem Katedry Logistyki Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W ramach współpracy, Fiege Sp. z o.o. została partnerem „Modern Logistics: Enhancing Entrepreneurial Skills and Motivation”, wydarzenia organizowanego dla studentów z partnerskich uczelni w Chorwacji, Francji, Niemczech, Słowacji i Hiszpanii.

Zaangażowanie Fiege w projekty związane z edukacją ma na celu wsparcie uczniów i studentów w przygotowaniu do pierwszej pracy. Współpraca z uczelniami wyższymi, polegająca na wspieraniu funkcjonowania kół naukowych, organizacji konferencji oraz innych inicjatyw, które generują kreatywność i zaangażowanie studentów wpłynie na poziom kształcenia. Wsparcie nauki i przedsiębiorczości będzie decydowało o przyszłości polskiej gospodarki.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!