Trimble wprowadza rozwiązania do zarządzania informacjami logistycznymi i flotą

14 kwietnia 2014, 14:36

Firma Trimble Transport & Logistics wprowadza na rynek Truck4U oraz FleetXPS. Truck4U służy przede wszystkim do zarządzania flotą w czasie rzeczywistym, a FleetXPS – do gromadzenia i przetwarzania aktualnych danych logistycznych. Obie platformy można zainstalować oddzielnie lub razem.

– „Dzięki Truck4U i FleetXPS możemy teraz zaoferować najnowocześniejsze modułowe i kompatybilne rozwiązanie, które firmy działające w branży transportowo-logistycznej mogą dostosować do własnych potrzeb.” – powiedział Michel Van Maercke, dyrektor generalny firmy Trimble Transport & Logistics na kraje EMEA.

Truck4U to montowane na stałe urządzenie pokładowe w formacie DIN bez wyświetlacza. Podłącza się je do cyfrowego tachografu i szyny CANBUS. Truck4U wykonuje tradycyjne zadania w zakresie zarządzania flotą, a interakcja z kierowcą sprowadza się do zidentyfikowania cyfrowej karty kierowcy.

FleetXPS to mobilne urządzenie pokładowe ze skanerem kodów kreskowych i kamerą. Służy przede wszystkim do kontaktu z kierowcą przy realizacji zadań logistycznych.

„FleetXPS dostarcza aktualnych i szczegółowych informacji na temat statusu i stanu przesyłki, od czasu załadunku czy przeładunku towaru po cyfrowe potwierdzenie dostawy. Jest podstawowym elementem sprawnego zarządzania łańcuchem dostaw” – wyjaśnił Michel Van Maercke.

Modułowy charakter i łatwa instalacja Truck4U i FleetXPS stwarzają nowe możliwości współpracy. Właściciel floty zarządzający flotą w czasie rzeczywistym może w łatwy sposób współpracować z dostawcą usług logistycznych potrzebującym wyłącznie danych logistycznych. Koszt mogą ponieść wspólnie obie strony.

– „Połączenie Truck4U i FleetXPS zapewnia taką samą niezawodność i wysoką funkcjonalność, jak komputer pokładowy CarCube. Dodatkowo umożliwia pozyskiwanie danych logistycznych niezwiązanych z pojazdem, w tym skanowanie kodów kreskowych, składanie podpisów na wyświetlaczu i robienie zdjęć w przypadku uszkodzeń” – dodał Michel Van Maercke.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!