Kosz do bezpiecznego pompowania kół w ofercie Świstowski SA

28 kwietnia 2014, 15:01

Kosz do pompowania opon, ze względów bezpieczeństwa, jest niezbędnym elementem wyposażenia każdego serwisu opon ciężarowych.

Zagrożenia wynikającego z pompowania kół ciężarowych bez odpowiednich zabezpieczeń nie wolno lekceważyć. Wskutek jazdy przy zbyt niskim ciśnieniu albo obrażeń mechanicznych, opona z pozoru wyglądająca na nieuszkodzoną, może być na tyle nadwyrężona, że podczas pompowania ulegnie rozerwaniu, stanowiąc ogromne zagrożenie dla osób przebywających w pobliżu. Dlatego należy zachować jak największe środki ostrożności. W warunkach stacjonarnych, koło należy wyłącznie pompować wewnątrz specjalnego kosza. Jeśli warunki na to nie pozwalają, należy stosować pistolet do pompowania z wężem wystarczająco długim, by operator znajdował się poza ewentualną strefą wybuchu (np. za pojazdem). Każdy chyba słyszał o śmiertelnych wypadkach, podczas pompowania kół, dlatego niezrozumiałe jest, że nadal niektórzy podejmują to ryzyko, bez zachowania odpowiednich środków ostrożności.

Firma Świstowski S.A. oferuje kosz do bezpiecznego pompowania kół ciężarowych o wymiarach maksymalnych 1250mm x 550 mm. Wymiary kosza: 63x125x133(h) cm.

Więcej informacji na stronie internetowej dystrybutora.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!