DSV szóste na świecie

5 maja 2014, 14:50

Grupa DSV zajęła szóste miejsce na liście największych operatorów logistycznych na świecie, zgodnie z zestawieniem opublikowanym przez Journal of Commerce.

Raport, dotyczący największych firm sektora TSL, pokazuje że dla większości z nich rok 2013 był czasem utrzymywania wyników. Poziom wzrostu światowego transportu plasował się przy tym na poziomie 2,5 proc., a za jeden z najbardziej znaczących trendów uznano systematyczne przesuwanie transportu z droższej drogi lotniczej do tańszej morskiej. W tych warunkach DSV zdołało utrzymać zarówno poziom przychodów, jak i marży, umacniając swoją wieloletnią pozycję w czołówce światowych operatorów logistycznych.

– „Nie będzie dla nas zaskoczeniem jeśli w niedługiej przyszłości przesuniemy się wyżej w rankingu największych operatorów. Koncentrujemy nasze siły na wzroście nie tylko organicznym, ale także poprzez dalsze przejęcia mniejszych firm i przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej profitowości. Wielkość ma znaczenie w tym biznesie, tym bardziej więc jesteśmy zadowoleni z naszego miejsca w czołówce” – mówi Jens Bjørn Andersen, Prezes Grupy DSV.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!