Rusza Optifuel Challenge 2014

, 16 maja 2014, 15:44

Już po raz szósty Renault organizuje konkurs Optifuel Challenge w Polsce. Kierowcy zmierzą się za kierownicą T 460 z wynikiem Master Driverów Renault Trucks. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe spalanie, utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. Wyniki będą mierzone za pomocą narzędzi Infomax i Optifleet.

Konkurs Optifuel Challenge 2014 odbędzie się w 10 lokalizacjach: w Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu, Mikołowie, Rzgowie, Młochowie, Ostrołęce, Suwałkach, Gdyni, Białej Podlaskiej. Będzie prowadzony z wykorzystaniem obciążonego 22 tonami ładunku zestawu drogowego: Renault T 460 (silnik DTI11 o mocy 460 KM i momencie obrotowym 2200 Nm) wyposażonego w systemy Optifleet oraz Optifuel Infomax.  Seria eliminacji rozpocznie się w maju, a zakończy pod koniec lipca. 10 września planowany jest Wielki Finał, który wyłoni spośród 10 zwycięzców eliminacji lokalnych szóstego już Mistrza Ekonomicznej Jazdy Renault Trucks w Polsce. Najlepszy kierowca z Polski weźmie udział w szkoleniu zaplanowanym na 12 września w Młochowie, a następnie w listopadzie zawalczy o nagrodę główną: voucher na kwotę 8000 euro, a dla firmy pojazd Renault T 460 na rok użytkowania.

Każdy z 10 zwycięzców eliminacji lokalnych otrzyma rejestrator trasy Garmin DVR Dash Cam z GPS-em, zaś firma, w której pracują voucher na obsługę w serwisie, w którym odbywa się konkurs na kwotę 2000 zł netto oraz szkolenie dla jednego kierowcy z jazdy ekonomicznej.

W Finale krajowym zaplanowanym na 11 września najlepszy kierowca otrzyma laptop, voucher na opony Michelin do samochodu osobowego oraz voucher na ubezpieczenie samochodu osobowego. Firma zaś, w której pracuje otrzyma voucher na usługi serwisowe (w tym np. zakup części/artykułów firmowych) o wartości 5000 zł do wykorzystania w wybranym przez siebie autoryzowanym serwisie Renault Trucks w Polsce, ubezpieczenie AC/OC/NW na jeden pojazd ciężarowy na rok, voucher na 2 opony Michelin do pojazdu ciężarowego oraz 200 litrów oleju Total.

Najlepszy kierowca z Polski będzie reprezentował Polskę na finale europejskim, który odbędzie się w listopadzie 2014 w Lyonie we Francji. Nagrody w głównym finale to: voucher o wartości 8000 euro dla kierowcy (niewymienny na gotówkę, do szerokiego wykorzystania). Z kolei firma, w której pracuje Mistrz Europejski otrzyma pojazd Renault T 460 na rok użytkowania.

Dodatkowo najlepszy kierowca z rejonu Europy Centralno-Wschodniej, który uzyska najlepszy wynik na finale europejskim otrzyma voucher na kwotę 4000 euro, a firma, w której zwycięski kierowca pracuje otrzyma pojazd Renault T 460 na 6 miesięcy użytkowania. Nagroda główna i nagroda dla najlepszego kierowcy z rynku Europy Centralno-Wschodniej sumują się.

Harmonogram konkursu przedstawia się następująco:

Lokalne eliminacje:
Eurocomplex Trucks Rzeszów 13-14.05.2014
Eurocomplex Trucks Kraków 15-16.05.2014
Retos Pietrzykowiece 21-23.05.2014
Tandem Trucks Mikołów 28-30.05.2014
Polsad Rzgów 4-7.06.2014
Volvo Group Truck Center Młochów 11-13.06.2014
Volvo Group Truck Center Ostrołęka 25-25.06.2014
Volvo Group Truck Center Suwałki 2-4.07.2014
Volvo Group Truck Center Gdynia 9-11.07.2014
Autosfera, Biała Podlaska 11.09.2014
Finał krajowy:
Volvo Group Truck Center Młochów 11.06.2014
Szkolenie dla najlepszych kierowców Rynku Europy Centralno-Wschodniej  
Volvo Group Truck Center Młochów 11.06.2014
Finał europejski
Lyon, listopad 2014  

Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Szczegóły znajdują się też na stronie renault-trucks.pl. Ilość miejsc ograniczona.

 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!