Dachser wchodzi do Finlandii

26 maja 2014, 13:14

1 czerwca 2014 r. Dachser wchodzi na fiński rynek z nową spółką Dachser Finland Oy. Pięćdziesiąt procent udziałów kapitałowych w spółce posiada ACE Logistics Group – partner operatora z siedzibą w Tallinie w Estonii, z którym Dachser współpracuje od ponad piętnastu lat.

Nowa lokalizacja Dachser położona w Vantaa w pobliżu Helsinek ma 1200 mkw. powierzchni magazynowej i realizuje codzienne połączenia z europejską siecią lądową. Poprzez wykorzystanie rozwiązań eurohubów zlokalizowanych w Bratysławie (Słowacja) i Überherrn (Niemcy) oraz platformę centralną w Bad Salzuflen (Niemcy) przesyłki są konsolidowane, a łańcuch dostaw w znaczący sposób optymalizowany. Tak samo dzieje się z przesyłkami kierowanymi do Finlandii. Dachser Air & Sea Logistics w 2013 roku nabył większościowy pakiet udziałów w spółce Oy Waco Finlandia, dzięki czemu Dachser Finland Oy zajmuje się również spedycją lotniczą i morską.


– „Systemy informatyczne, jednolite standardy wydajności i jakości, stałe ramy czasowe oraz rozbudowana sieć oddziałów w całej Europie – to główne korzyści płynące z bezpośredniego połączenia z siecią Dachser. Teraz w pełni mogą docenić je również klienci z Finlandii” – mówi Michael Schilling, szef transportu drogowego w Dachser – „Ta integracja jest jednocześnie wzmocnieniem naszej sieci transportowej w Europie Północnej” – dodaje.

– „Aż 85 proc. transportu lądowego Finlandii zlokalizowane jest w trójkącie wyznaczonym przez miasta Helsinki, Turku i Tampere. Na rynku fińskim, wspieranym przez globalną sieć Dachser oraz nasze wysoko rozwinięte procesy i systemy informatyczne, widzimy doskonałe perspektywy wzrostu” – wyjaśnia Tuomas Leimio, dyrektor zarządzający Dachser Finland Oy.

Dachser w Europie Północnej posiada ponadto swoje organizacje krajowe w Danii, Norwegii i Szwecji, gdzie zatrudnia w sumie około 500 pracowników. Natomiast Estonia, Łotwa i Litwa są obsługiwane przez partnera Dachser – ACE Logistics Group.
 

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!