Wielton wyróżniony tytułem Filar Polskiej Gospodarki

26 maja 2014, 13:54

Wielton otrzymał tytuł „Filar Polskiej Gospodarki” i znalazł się w ścisłej czołówce IX edycji rankingu przygotowanego przez redakcję dziennika „Puls Biznesu” i firmę badawczą ARC Rynek i Opinie. Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się 23 maja w Warszawie. Nagrodę w imieniu zarządu Wielton S.A. odebrał wiceprezes Mariusz Golec.

Wielton został doceniony za wspieranie i promowanie zatrudnienia w regionie, rozwój przedsiębiorczości i za zaangażowanie w działania na rzecz rozwoju społeczności lokalnej. Spółka z Wielunia jest największym polskim producentem przyczep i naczep oraz jednym z 10 wiodących producentów w Europie. Udział spółki w rynku krajowym w 2013r stanowił około 15 proc. Większość produkcji trafia na eksport do ponad 20 krajów.Obecnie w Wieltonie pracuje prawie 1300 osób. Firma aktywnie wspiera zatrudnienie: od września powstanie klasa patronacka kształcąca młodzież w zawodzie mechanik- monter maszyn i urządzeń, współpracuje z uczelniami wyższymi. Wspólnie z Urzędem Pracy organizuje giełdy pracy i staże dla absolwentów, propaguje zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

Wielton jest przedsiębiorstwem z Wielunia i podkreśla ten fakt, angażując się w życie lokalnej społeczności. I tak od kilku lat wspiera akcje krwiodawstwa czy badania profilaktyczne w ramach Dni Walki z Rakiem. Współpracuje z Fundacją „Mam Marzenie” spełniając życzenia chorych dzieci, a także z policją, angażując się m.in. w akcje promujące bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

„Puls Biznesu” organizuje ranking od prawie 10 lat. Bazuje na opinii samorządowców, którzy dobrze znają lokalnych przedsiębiorców i mogą wskazać tych, którzy najbardziej przyczyniają się do rozwoju lokalnego biznesu. Agencja badawcza ARC Rynek i Opinie zbiera informacje ze wszystkich województw od Prezydentów poszczególnych miast, Burmistrzów i Wójtów o najbardziej aktywnych przedsiębiorstwach w ich najbliższym otoczeniu. To oni wskazują firmy, które rozwijają lokalną przedsiębiorczość. W ten sposób wyróżnione zostają firmy, które uzyskają najwięcej głosów. W IX edycji rankingu wśród pięciu firm województwa łódzkiego, Wielton zajął II miejsce, tuż po Ceramice Paradyż. Wśród nagrodzonych znaleźli się kolejno po Wieltonie: PGE Elektrownia Bełchatów, Ceramika Tubądzin i OSM w Łowiczu.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!