Solarisy Urbino nagrodzone w Niemczech

12 czerwca 2014, 15:40

Solarisy zostały uznane przez czytelników magazynów branżowych Lastauto Omnibus, Trans Aktuell i Fernfahrer pojazdami użytkowymi 2014 roku, w kategorii autobusy midi – import. Specjalne głosowanie odbywa się od 1997 roku, jest organizowane przez redakcje czasopism wraz z organizacją ekspercką DEKRA.

Autobusy z Bolechowa stanęły do konkurencji z blisko 180 innymi pojazdami. Przy niemal 8 000 oddanych głosach pierwsze miejsce w kategorii autobusy midi – import zajęły pojazdy polskiego producenta.

– „Nagroda dla naszych autobusów jest potwierdzeniem wieloletnich wysiłków na wymagającym niemieckim rynku. Jest to dla nas dodatkowa mobilizacja by być jeszcze lepszymi” – mówiła Małgorzata Olszewska, Prezes Zarządu Solaris Deutschland GmbH, odbierając wyróżnienie.

Solaris obecny jest na rynku niemieckim od 2000 roku. Przez ostatnie 14 lat dostarczył do przeszło 200 tamtejszych miast niemal 2 500 niskopodłogowych autobusów. Firma osiąga około 10 proc. udziału w niemieckim rynku autobusów miejskich.

Komentarze

Komentarz musi być dłuższy niż 5 znaków!

Proszę zaakceptuj regulamin!

Brak komentarzy!